reklama

Vyhozený Gascoigne se opil a zase řádil

LONDÝN - Někdejší vynikající fotbalista Paul Gascoigne získal další zkušenost s britskou policií. Stalo se tak poté, co osmatřicetiletého Gazzu poslal k vodě Kettering, klub z nejnižších pater anglického fotbalu. Bývalá hvězda trávníků vedla tým pouhé dva

List The Sun uvedl, že Gascoignovou obětí byl nezávislý fotoreportér Steve Farrell. Muž potřeboval po útoku ošetření, měl krvavý šrám nad pravým okem.

Gascoigne se dostal do nálady poté, co mu v pondělí oznámil šéf klubu Kettering Town Imraan Ladak, že má po 39 dnech ve funkci vyhazov. Do Gascoigna přitom při nástupu do funkce vkládal velké naděje a prohlašoval, že začíná nová éra klubu. Gazzovi nakonec zlomilo vaz jeho pijanství, jako už v minulosti tolikrát.

"Během několika zápasů i při trénincích, před nimi i po nich, byl pod vlivem alkoholu. Paul potřebuje pomoc a léčbu," prohlásil Ladak a dodal, že musel během krátkého angažmá někdejší hvězdy trávníků celkem sedmatřicetkrát řešit její nejrůznější problémy. "Mluvil jsem s ním, ale spoustu věcí si ani nepamatoval, protože byl opilý," stěžoval si Ladak.

A tak, přestože se týmu pod Gascoignovým vedením dařilo a prohrál jen dva ze sedmi utkání, se s ním rozžehnal. "Paul byl mým dětským idolem. Proto to pro mne bylo velmi těžké rozhodnutí. Rozum převážil nad srdcem, musel jsem to udělat," dodal Ladak.

Gascoigne se však nevzdává, do klubu se chce vrátit. Už jako jeho majitel. "Budu bojovat, nenechám se jen tak vyhodit. Chtěl bych teď klub koupit a vybojovat s ním ligovou soutěž v příštích třech nebo pěti letech," řekl.

To bude nejspíš další z Gazzových prohraných bitev. "Paul nemá šanci získat kontrolu nad klubem. Mám podporu vedení klubu, navíc nejsem ochoten přijmout žádnou částku, kterou nabídne," vzkázal Ladak, jehož prý doslova šokoval způsob, jakým nyní Gascoigne jedná. "Ani 100 miliónů liber by mě nepřesvědčilo," zakončil.

reklama