reklama

Vyloučený kouč Ščasný vybíral střelce penalt z tribuny

Boleslavský trenér Ščasný svému týmu proti Palermu věřil

Palermo - Trenér Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný tentokráte nedokázal zachovat svůj pověstný klid a tvář pokerového hráče. Jeho svěřenci bojovali na hřišti po postup do základní skupiny Poháru UEFA, ale on je sledoval jen z tribuny.

Během zápasu byl totiž vykázán do hlediště. Stačila k tomu gestikulace směrem k hlavnímu rozhodčímu Gonzalezovi ze Španělska. A tak po dramatickém penaltovém postupu Mladé Boleslavi přes Palermo v Poháru UEFA byl i on plný emocí.

Na tiskové konferenci se je však snažil krotit a odpovídat co nejklidněji a nejuváženěji. "Do poslední chvíle jsem věřil a neříkám to jenom proto, že jsme nakonec opravdu postoupili," citují oficiální stránky mladoboleslavského klubu Ščasného.

Počítal s podceněním

Počítal prý s tím, že Palermo utkání podcení. Jeho předpoklady se naplnily. Italský celek, jenž vloni skončil na šestém místě (jen tři body od kvalifikace o Ligu mistrů), nevzal v potaz loňské premiérové vystoupení Mladé Boleslavi.

Tehdy Středočeši prožili také v odvetném zápase 1. kola Poháru UEFA proti Marseille infarktový závěr. O jejich postupu rozhodl před rokem stejný muž, Tomáš Sedláček, jenž se pomalu stává expertem na branky v poslední minutě.

"Postoupili jsme naprosto zaslouženě, protože naše výkonnost má stoupající tendenci a byli jsme velmi dobře na Palermo připraveni," prohlásil podle klubových stránek fkmb.cz boleslavský kouč.

Dále čtěte:

Na tiskové konferenci rovněž prozradil, že ač byl vykázán na tribunu, konzultoval s lavičkou výběr pětice hráčů na penalty. Žádný z vybraných střelců prý neodmítnul.

Italové: Strašné

"V prvním utkání jsem byli lepším týmem a Palermo nás potrestalo při jedné ze dvou chyb, kterých jsme se dopustili. Proto jsem věřil, že jsme schopní v odvetě uspět," uvedl ještě na tiskové konferenci boleslavký kouč.

Naopak na domácí straně převládalo velké zklamání. "V posledních týdnech každý říkal, že máme štěstí. Ale v tomto utkání probíhalo vše špatně," sdělil novinářům kapitán Palerma Andrea Barzagli.

Podobně to viděl i Mark Bresciano: "Vyřazení v této fázi je strašné. Hráli jsme na 0:0, s větší snahou a štěstím to mohlo vyjít. Naštěstí na to nemusíme myslet dlouho, už v neděli nás čeká další zápas."

reklama