reklama

Vyšehrad asi do FNL, hrál by na Žižkově. Střížkov do přeboru

Do druhé nejvyšší soutěže by z ČFL měly postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu Do druhé nejvyšší soutěže by z ČFL měly postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu autor: Dalibor Sosna
Do Fotbalové národní ligy by z České fotbalové ligy měly patrně postoupit týmy Domažlic a Vyšehradu. Střížkovská Bohemka míří do přeboru

Praha - Definitivní to ještě není, finální razítko Fotbalové asociace ČR zatím na všech těch přesunech mezi soutěžemi schází.

Ale s velkou pravděpodobností se nováčky příštího ročníku Fotbalové národní ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže, stanou Jiskra Domažlice a Slavoj Vyšehrad. A to jako postupující z České fotbalové ligy (ČFL), zatímco z Moravy půjde nahoru Sigma Olomouc B.

Za prvé je totiž samozřejmě zapotřebí nahradit sestupující (Most a Kolín), za druhé pak najít náhradu za Viktorii Žižkov, která nedostala pro příští ročník FNL licenci.

Právo postupu z ČFL vybojoval tým Bohemians Praha, působící na Střížkově. Jenže ten ho podle dostupných zpráv odmítl.

Kapr půjde s klubem do přeboru

Proto byly osloveny celky na druhé a třetí pozici konečné tabulky ČFL, tedy Domažlice a Vyšehrad. A oba tyto kluby o postup zájem projevují.

"Ještě to není uzavřené, zavolejte později odpoledne," říká Tomáš Bárta, ředitel oddělení profesionálních soutěží Fotbalové asociace ČR.

Na Střížkově už je ale podle všeho jasno. "Majitel klubu (Karel Kapr - pozn. red.) už podepsal odhlášení soutěže. Bohemians Praha budou hrát v příštím ročníku pražský přebor. Proč? To bych nechtěl vysvětlovat místo majitele," říká manažer střížkovského klubu Michal Dyml.

S Karlem Kaprem se zatím redakci Aktuálně.cz spojit nepodařilo.

V Domažlicích, kde klub funguje víceméně jako farma Viktorie Plzeň, ale o postup zájem mají. V trenérském týmu by tam měl působit Pavel Horváth.

A také Slavoj Vyšehrad se šance hrát druhou nejvyšší soutěž nebojí. Nastupoval by k ní na stadionu Viktorie Žižkov. "Máme už o tom s městskou částí Praha 3 uzavřenou dohodu," potvrdil Jaroslav Klíma, prezident Slavoje Vyšehrad.

"Pokud to klapne a budeme hrát opravdu druhou ligu, určitě budeme kádr výrazně posilovat," dodává Klíma.

A co bude s Viktorkou Žižkov?

Na žižkovském stadionu v Seifertově ulici hrávala svoje zápasy stabilně Viktoria. Jenže stadion včetně zázemí postupně odprodala městské části. A teď jí dlouhodobě dluží za nájem, klub Viktoria Žižkov byl proto ze stadionu vypovězen.

A z ekonomických důvodů nedostal ani licenci potřebnou pro start v příštím ročníku FNL. Není tajemstvím, že Viktoria zůstávala dlužna hráčům a dlouhodobě i dalším pracovníkům klubu.

Co bude s Viktorií Žižkov dál, je nejasné. Majitel klubu Luděk Vinš je v cizině, deníku Aktuálně.cz se s ní m v posledních týdnech navzdory několika pokusům nepodařilo spojit.

Spekuluje se o tom, že by se Viktoria Žižkov mohla uchýlit na hřiště na hoře Vítkově (více zde).

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama