Getafe ztrácí v boji o Ligu mistrů na Sevillu, bod zachraňovalo v 96. minutě

14. 4. 2019 16:39
Fotbalisté Getafe remizovali ve španělské lize ve Valladolidu 2:2 a po 32. kole klesli na páté místo za Sevillu. Vyrovnání hostům zařídil z penalty v 96. minutě Jorge Molina.

Getafe, které bojuje o účast v Lize mistrů, vedlo už ve 14. minutě díky první ligové brance Arambarriho. Domácí ale dvěma trefami duel otočili. I když hosté hráli od 62. minuty v deseti bez vyloučeného Olivery, v nastavení vybojovali alespoň bod z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po konzultaci s videem.

Getafe drží od února skvělou bilanci, když z posledních 11 ligových zápasů prohrálo jen jednou. Na čtvrtou Sevillu ztrácí bod.

Šestá Valencie porazila doma díky dvěma gólům Santiho Miny Levante 3:1. Třiadvacetiletý útočník otevřel skóre po centru hlavou už ve 2. minutě. O vyrovnání se v úvodu druhé půle nešťastným sražením míče do vlastní branky po rohu postaral Soler, ale už o minutu později poslal Valencii opět do vedení hrdina prvního čtvrtfinále Evropské ligy proti Villarrealu Guedes. Mina pak výhru "Netopýrů" ještě pojistil.

Bilbao porazilo doma díky dvěma trefám Iňakiho Williamse předposlední Vallecano 3:2 a posunulo se na sedmé místo. Williams už ve 2. minutě otevřel skóre tečovanou střelou a v 18. minutě mohli jít domácí do dvougólového úniku, ale penaltu Raúla Garcíi a následnou dorážku skvěle zlikvidoval brankář Alberto García. Před koncem první půle vyrovnal Moreno, ale po změně stran se podvanácté v sezoně prosadil Williams.

Po vyloučení Advinculy za dvě žluté karty během pouhých tří minut hráli hosté od 52. minuty v deseti a přesilovku využil Raúl García k nápravě penaltového nezdaru. Skóre už jen zkorigoval nejlepší střelec Vallecana De Tomas, jenž skóroval v lize už počtrnácté.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Valladolid - Getafe 2:2 (30. Guardiola, 69. Ünal z pen. - 14. Arambarri, 90.+6 Molina z pen.), Bilbao - Vallecano 3:2 (2. a 50. Williams, 72. García - 45. Morena, 85. De Tomas), San Sebastian - Eibar 1:1 (1. Juanmi - 85. Jordán), Girona - Villarreal 0:1 (7. Chukwueze), Valencie - Levante 3:1 (2. a 63. Mina, 57. Guedes - 56. vlastní Soler).

1. FC Barcelona 32 22 8 2 81:31 74
2. Atlético Madrid 32 19 8 5 47:21 65
3. Real Madrid 31 19 3 9 55:37 60
4. FC Sevilla 32 15 7 10 54:39 52
5. Getafe 32 13 12 7 40:29 51
6. Valencie 32 11 16 5 36:27 49
7. Bilbao 32 11 13 8 36:37 46
8. Alavés 32 12 9 11 33:40 45