Slováci v krizi. Proti Izraeli jim nestačilo ani dvougólové vedení a znovu prohráli

14. 10. 2020 23:05
Fotbalisté Slovenska ve čtvrtém kole Ligy národů s Izraelem ztratili dvoubrankové poločasové vedení a prohráli 2:3. V "české" skupině B2 jsou s jedním bodem poslední a mají blízko k sestupu. Hostům v Trnavě zařídil vítězství hattrickem kanonýr Eran Zahavi. Slovákům chyběl český trenér Pavel Hapal, kterého vyřadil pozitivní test na koronavirus.
Eran Zahavi a Eyal Golasa v zápase Ligy národů mezi Slovenskem a Izraelem
Eran Zahavi a Eyal Golasa v zápase Ligy národů mezi Slovenskem a Izraelem | Foto: Reuters

Slovenské mužstvo pod vedením asistenta Ota Brunegrafa si díky brankám kapitána Marka Hamšíka a Róberta Maka vytvořilo slibný náskok.  Izraelci ale v prvním poločase dvakrát trefili tyč a po změně stran dokonali obrat díky třiatřicetiletému Zahavimu, jenž stihl tři góly za 21 minut.

Podívejte se na rozhodující Zahaviho branku:

Kazachstán s českým koučem Michalem Bílkem v Minsku podlehl Bělorusku 0:2 a ve vyrovnané skupině C4 se propadl z první na poslední příčku.

Francie v repríze finále předloňského MS zvítězila v Chorvatsku 2:1. Domácí tak světovým šampionům neoplatili porážku 2:4 z Moskvy a utrpěli třetí porážku v Lize národů. Na rychlou úvodní branku hostujícího Antoinea Griezmanna v Záhřebu odpověděl po hodině hry Nikola Vlašič, ale o triumfu "Les Bleus" rozhodl v 79. minutě Kylian Mbappé.

Portugalsko ve druhém utkání skupiny A3 porazilo Švédsko 3:0 a vede tabulku o skóre před Francií. Úřadující mistři Evropy utkání v Lisabonu zvládli i bez hvězdného kapitána Cristiana Ronalda, jenž se také nakazil koronavirem. Dvě branky vstřelil Diogo Jota, jednou se prosadil Bernardo Silva. Švédové i počtvrté v soutěži prohráli.

Anglie v Londýně nečekaně podlehla Dánsku 0:1 a ve skupině A2 spadla z vedoucí na třetí pozici. Albion po půlhodině oslabil obránce Harry Maguire, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. Krátce poté hostující Christian Eriksen proměnil penaltu a gólem oslavil stý reprezentační zápas.

Itálie v Bergamu remizovala s Nizozemskem 1:1 a ve skupině A1 ztrácí bod na vedoucí Polsko. To ve Vratislavi porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:0 i díky dvěma gólům kapitána Roberta Lewandowského.

Výsledky fotbalové Ligy národů:

Skupina A1:

Polsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (2:0)

Branky: 40. a 52. Lewandowski, 45.+1 Linetty. ČK: 15. Ahmedhodžič (Bosna).

Itálie - Nizozemsko 1:1 (1:1)

Branky: 16. Lorenzo Pellegrini - 25. Van de Beek.

1. Polsko 4 2 1 1 5:2 7
2. Itálie 4 1 3 0 3:2 6
3. Nizozemsko 4 1 2 1 2:2 5
4. Bosna a Hercegovina 4 0 2 2 2:6 2

Skupina A2

Anglie - Dánsko 0:1 (0:1)

Branka: 35. Eriksen z pen. ČK: 32. Maguire (Anglie).

Island - Belgie 1:2 (1:2)

Branky: 17. B. Saevarsson - 9. a 38. z pen. R. Lukaku.

1. Belgie 4 3 0 1 10:4 9
2. Dánsko 4 2 1 1 4:2 7
3. Anglie 4 2 1 1 3:2 7
4. Island 4 0 0 4 2:11 0

Skupina A3:

Chorvatsko - Francie 1:2 (0:1)

Branky: 65. Vlašič - 8. Griezmann, 79. Mbappé.

Slovensko - Izrael 2:3 (2:0)

Branky: 16. Hamšík, 38. Mak - 68., 76. a 89. Zahavi.

1. Skotsko 4 3 1 0 5:2 10
2. ČR 4 2 0 2 6:5 6
3. Izrael 4 1 2 1 6:6 5
4. Slovensko 4 0 1 3 4:8 1

Skupina B3:

Turecko - Srbsko 2:2 (0:1)

Branky: 57. Calhanoglu, 76. Tufan - 22. S. Milinkovič-Savič, 49. Mitrovič z pen. ČK: 90.+1 Yilmaz (Tur.).

Severní Makedonie - Gruzie 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Alioski z pen. - 80. Kvaracchelija. ČK: 68. Dimitrievski (S. Makedonie).

Estonsko - Arménie 1:1 (1:1)

Branky: 14. Sappinen - 8. K. Hovhanisjan.

1. Severní Makedonie 4 1 3 0 7:6 6
2. Gruzie 4 1 3 0 5:4 6
3. Arménie 4 1 2 1 6:5 5
4. Estonsko 4 0 2 2 4:7 2