Chorvaté vyhráli přestřelku se Španělskem, v nastavení rozhodl Jedvaj

Tin Jedvaj v zápase Ligy národů Chorvatsko - Španělsko Tin Jedvaj v zápase Ligy národů Chorvatsko - Španělsko autor: Reuters
Fotbaloví vicemistři světa Chorvaté v nejvyšší skupině Ligy národů na třetí pokus vyhráli a po vítězství 3:2 nad Španělskem udrželi šanci na místo v play off. Ve druhé divizi si pak Bosna a Hercegovina díky bezbrankové remíze v Rakousku zajistila postup do elitní ligy.

Na vítězství Chorvatů se dvěma góly podílel Jedvaj, který nejprve v 69. minutě poslal domácí do vedení a poté ve třetí minutě nastavení rozhodl o jejich prvním vítězství od letního šampionátu v Rusku. Skóre otevřel Kramarič, za hosty vyrovnal nejprve Ceballos a po něm z penalty Ramos.

Španělsko vede tabulku se šesti body, ale má už odehrané všechny zápasy. Chorvaty čeká ještě souboj s Anglií, která má stejně jako vicemistři světa čtyři body. Vítěz zápasu si zajistí místo ve vyřazovací části nové soutěže.

Na účast v Lize A se po dnešku můžou chystat fotbalisté Bosny a Hercegoviny. Postup jim zajistila dnešní bezbranková remíza v Rakousku, po které mají v tabulce deset bodů, a i když jejich dnešní soupeř má zápas k dobru, nemůže už šestibodovou ztrátu smazat.

Rooney se loučí vítězstvím

Fotbalisté Anglie při rozlučce útočníka Wayna Rooneyho s reprezentací v přípravném utkání v Londýně porazili 3:0 USA. Bývalý útočník Manchesteru United, Evertonu a nyní amerického DC United nastoupil v 58. minutě a připsal si jubilejní 120. start v národním týmu.

Za Jarolíma to byl chaos, teď už víme, kde máme hrát, pochvaluje si Jankto Za Jarolíma to byl chaos, teď už víme, kde máme hrát, pochvaluje si Jankto Čtěte zde

Třiatřicetiletý Rooney ukončil reprezentační kariéru loni v srpnu, ale Fotbalová asociace se rozhodla věnovat mu dnešní zápas ve Wembley jako rozlučku. O vítězné sbohem nejlepšího střelce v historii anglické reprezentace se brankami postarali Lingard, Alexander-Arnold a Wilson, který se prosadil při prvním startu za národní tým.

Vítězství zaznamenali také fotbalisté Německa, kteří si v přípravě poradili rovněž 3:0 s Ruskem. Góly domácích dali Sané, Süle a Gnabry a výběr trenéra Joachima Löwa si připsal teprve čtvrté vítězství v posledních čtrnácti zápasech.

Chorvatsko - Španělsko 3:2 (0:0)

Branky: 69. a 90.+3 Jedvaj, 54. Kramarič - 56. Ceballos, 78. Ramos z pen.

Haifa: Izrael - Guatemala 7:0 (3:0)

Branky: 37. a 53. Dabbur, 62. a 79. Saba, 5. Zahavi, 27. Tawatha, 88. Sahar z pen.

Lipsko: Německo - Rusko 3:0 (3:0)

Branky: 8. Sané, 25. Süle, 40. Gnabry.

Dublin: Irsko - Severní Irsko 0:0

Londýn: Anglie - USA 3:0 (2:0)

Branky: 26. Lingard, 27. Alexander-Arnold, 77. Wilson.