reklama

Vždy, když jsme měli nůž na krku, zabrali jsme, věří Bílek

Michal Bílek věří, že jeho tým opět zápas, v němž musí Češi vyhrát, i tentokrát zvládne. Michal Bílek věří, že jeho tým opět zápas, v němž musí Češi vyhrát, i tentokrát zvládne. autor: CPA
S povinností vyhrát proti soupeři, který v posledním kvalifikačním zápase o MS vyhrál 4:0. Před touto nelehkou úlohou stojí česká fotbalová reprezentace v zápase proti Arménii.

Praha - S povinností vyhrát proti soupeři, který v posledním kvalifikačním zápase o MS vyhrál 4:0.

Před touto nelehkou úlohou stojí česká fotbalová reprezentace v zápase proti Arménii, který se hraje v pátek od 18 hodin v pražském Edenu (online reportáž ze zápasu vám přineseme ZDE).

Češi v posledních čtyřech zápasech ve skupině musí alespoň třikrát vyhrát, aby si zajistili minimálně účast v baráži o postup do Brazílie a ztráta s Armény by nejspíše znamenala konec nadějí.

"Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli, protože vnímáme, že máme nůž na krku. Jakékoliv naše zaváhání znamená ztrátu šancí na postup. Situaci jsme si sami zkomplikovali domácími ztrátami, tak se z ní musíme sami dostat," přiznal na předzápasové tiskové konferenci Michal Bílek.

"Je ale pravda, že vždycky, když jsme ten nůž na krku měli, jsme dokázali zabrat a já pevně věřím, že se nám to povede i tentokrát," dodal trenér českého týmu.

Rosický: Musíme je přinutit tvořit hru 

Arméni v červnu vysokou výhrou v Dánsku dokázali, že jsou hodně nevyzpytatelným týmem. 4:0 totiž dokázali vyhrát i před dvěma lety na Slovensku, v červnu však zase doma prohráli 0:1 s Maltou.

"Říkal jsem už dříve, že máme před Armény respekt, protože zvládli zápas v Dánsku velmi dobře, myslím si ale, že máme lepší tým, což jsme potvrdili ve druhém poločase v Arménii," poukázal Bílek na březnovou výhru českého týmu 3:0 v Jerevanu.

"U nich je hrozně důležité, jestli vstřelí první branku, nebo naopak. Buď to pak vypadá jako v Dánsku, nebo doma s Maltou či v Albánii, se kterou Arméni v srpnu prohráli 0:2," doplnil.

Také podle kapitána českého týmu Tomáše Rosického bude velmi důležité vstřelit Arménům rychle branku.

"Tohle je typický brejkový tým, když můžou hrát zezadu a hrozit brejky, to je přesně to, na co čekají. Naopak když prohrávají a musí tvořit, těžko se s tím vyrovnávají," přiznal Rosický.

"Když jsme tu ale hráli naposledy se Skoty, hráli jsme tu dobrý fotbal, zítra má být hodně lidí, a proto se před nimi chceme prezentovat stejně," dodal.

"Musíme být produktivnější"

Právě Rosický by podle Bílka měl být rozhodujícím faktorem k tomu, aby Češi zataženou arménskou obranu překonali.

"Tomáš nám pomáhal vždycky moc, když hrál, i když nehrál, vždycky měl dobrou formu. Samozřejmě mě ale těší, že teď hraje pravidelně a věřím, že svou formu potvrdí i zítra," věří Bílek.

"Poslední tři zápasy jsme hráli dobře, musíme na ně navázat, ale oproti zápasům s Itálií a Maďarskem musíme zvýšit produktivitu a dávat branky," připomněl remízy 0:0 a 1:1 z posledních dvou zápasů.

Podle obou mužů bude klíčové nenechat stejně jako v zápase v Arménii prostor hlavní hvězdě soupeře, záložníkovi Dortmundu Henriku Mchitarjanovi. 

"Základ bude jim nedat na naši polovině prostor, tam mají silnou tu útočnou čtveřici v čele s Mchitarjanem, musíme jim hrát do těla, nenechat je vůbec prostor na kolmou přihrávku," upozornil Bílek.

"Je to kluk, který má velký potenciál, aby v takovém klubu jako Dortmund hrál. Je to výborný hráč, což potvrdil už v Arménii a bude výborný i zítra. Dobrou formu ostatně teď potvrzuje, když se hned výborně začlenil do sestavy," doplnil jej Rosický.

reklama