Vzteklý Kweuke! Exsparťan se málem popral s vlastním koučem

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
19. 8. 2015 22:41
Bývalý hráč pražské Sparty Léonard Kweuke se ve svém tureckém působišti málem popral se svým vlastním koučem. Šlo o penaltu.
Podívejte se na video. | Video: Youtube

Istanbul - Běžela 87. minuta zápasu mezi Genclerbirligi a Rizesporem, když jeden z obránců domácího družstva zahrál rukou v šestnáctce. Rozhodčí neváhal, okamžitě zapískal a ukázal na značku pokutového kopu. Situace, která potom následovala, nemá ve světě velkého fotbalu obdoby.

Mezi hostujícími kohouty totiž začalo nevídané handrkování o to, kdo půjde penaltu kopat. Míče se chopil exsparťanský forvard Léo Kweuke. To se však pranic nelíbilo trenéru Rizesporu Hikmetu Karamanovi, který na Kweukeho začal z lavičky křičet a ukazovat na jiného hráče, kterého by si na provedení penalty přál evidentně mnohem víc.

Karaman byl neposlušností Kweukeho tak rozčílený, že kdyby mu v tom nezabránil čtvrtý rozhodčí, za osmadvacetiletým kamerunským útočníkem by se rozběhl a kdo ví, co by se ještě dělo.

Kweuke každopádně tlaku odolal, penaltu s přehledem proměnil a pak si svého kouče na dálku náležitě vychutnal. Vyměnili si několik ostrých pohledů a zřejmě i peprných výrazů. Tři minuty před vypršením základní hrací doby tak bylo srovnáno na 2:2. To však nebylo ze strany autora 31 ligových gólů v dresu Sparty Praha všechno.

V 92. minutě se totiž dokázal trefit znovu a utkání tak rozhodl. Těžko říct, co se pak v kabině Rizesporu dělo po zápase...