reklama

Walcott: Končíme s krásným fotbalem. Chceme výsledky

Arsenal čeká na trofej už čtyři roky

Londýn - Nejen pěkný fotbal stačí k vítězství, zjistil útočník londýnského Arsenalu Theo Walcott, který by si přál, aby se jeho klub znovu vrátil v Premier league i pohárové Evropě na vrchol.

Londýnský klub sice často bývá chválen za pohlednou hru, avšak Arsenal nevyhrál žádnou trofej už od roku 2005, kdy získal FA Cup. Loni se sice dostal až do semifinále Ligy mistrů, ale tam nedokázal přejít přes Manchester.

"Musíme se naučit dělat špinavé věci správně," vysvětlil anglický reprezentant, "někdy to není jen o pěkném fotbalu, někdy je potřeba vydřít výsledek a získat tři body za vítězství."

Čtěte také:

Real a City provozují finanční doping, zlobí se Wenger
Los LM: Šlágrem je souboj Arsenalu s Celtikem

Přístup týmu se podle Walcotta proto musí změnit.

"V pohárových zápasech si nikdo nepamatuje jak se hrálo, pokud to nedopadlo dobře. To musíme vzít na vědomí," míní mladý forvard.

Arsenal: Arsene Wenger Přivede Wenger na Emirates stadium ještě nějakou posilu? Foto: Reuters

"Manchester a Chelsea dokážou odvést špinavou práci a zároveň dokážou i riskovat, z toho bychom se také měli poučit," míní Walcott.

Londýnský celek však příští týden v prvním utkání nové sezony proti Evertonu nastoupí oproti loňsku značně oslaben. Tým opustili Adebayor a Kolo Turé, zranění jsou například Tomáš Rosický či Samir Nasri.

"Jsou to (Adebayor a Turé) velcí hráči a budou nám chybět. Ade vstřelil hodně gólů a Kolo byl v obraně jistota. Ale vrátil se Eduardo a máme spoustu dalších hráčů. Navíc nám určitě pomohou zkušenosti z posledních let," je přesvědčen Angličan.

Navíc stále není vyloučeno, že manažer týmu Arséne Wenger sežene do týmu "Kanonýrů" nějakou další posilu. Nedávno se nechal slyšet, že sice je s kádrem spokojen, ale hodlá ještě nějakého hráče přivést.

Přestupní termín končí v Anglii 31. srpna.

reklama