reklama

Walcott se zranil. Arsenal na tom dost možná vydělá

Za pojištění hráče může klub dostat až 45 milionů korun

Londýn - Byla to pro trenéra Arsena Wengera a vlastně i pro všechny v Arsenalu hodně smutná zpráva, když se v úterý dozvěděli, že se zranil talentovaný Theo Walcott.

Teprve devatenáctiletý fotbalista, jenž se už dávno zabydlel v základní sestavě "Kanonýrů", si vykloubil rameno během tréninku před zápasem národního týmu Anglie proti Německu.

Po vyšetření následovala krutá diagnóza: Walcott musel na operaci a mimo hru bude tři měsíce.

Kouč londýnského celku se okamžitě opřel do Fotbalové asociace (FA). Nelíbilo se mu, že jeho svěřenec musel odcestovat k zápasu, který nic neřešil. Další utkání odehraje "Albion" až na konci března, kdy před kvalifikací s Ukrajinou hostí Slovensko.

S odstupem však své prohlášení zmírnil. "Byla to nehoda, která se mohla stát kdekoliv. Svaz z toho neobviňuji, přijímám to jako fakt. Každopádně jsem ale zklamaný, on je důležitou součástí našeho týmu," řekl Wenger.

Čtěte také: V kabině Arsenalu je válka. Gallas vše prozradil

Výsledkům Arsenalu jeho absence nepomůže, spíše naopak uškodí. Ovšem klubová pokladna na tom zřejmě nebude tratit. Klub může inkasovat od FA až 1,5 milionu liber (přes 45 milionů korun) jako odškodnění za Walcottovo zranění.

Anglická asociace má totiž hráče při reprezentačních akcích pojištěné. Za první dva týdny dostává zaměstnavatel 50 tisíc liber, v dalších týdnech už 100 tisíc. Celkem se může částka vyšplhat až na deset milionů liber (např. Newcastle dostal za dlouhodobé zranění Michaela Owena pět milionů).

"Jsme jednou z mála organizací, která fotbalisty dobrovolně pojistí proti zranění. Téměř všichni cizinci, kteří hrají Premier League, nemají takové zabezpečení," prohlásil mluvčí FA.

Ačkoliv Arsenal původně hovořil o penězích, i tady teď Wenger mluví s mnohem větší rozvahou. "Teď se nezabývám tím, jestli budeme požadovat finanční kompenzaci, ale tím, jak ho nahradíme," dodal trenér.

Walcott letos nastoupil k osmnácti zápasům a patří k hráčům, kteří toho odehráli nejvíc. Vstřelil tři branky. Podle listu News of the Week s ním chtěl navíc Arsenal jednat o nové smlouvě, dosud vydělává třicet tisíc liber týdně.

reklama