reklama

Weiss zůstává trenérem Slovenska. Na další čtyři roky

Vladimír Weiss Vladimír Weiss autor: Reuters
Weiss starší dovedl Slovensko do osmifinále MS

Bratislava - Vladimír Weiss starší zůstává trenérem slovenské fotbalové reprezentace, kterou dovedl do osmifinále mistrovství světa. Na dnešní tiskové konferenci podepsal novou čtyřletou smlouvu.

V dalším funkčním období se pokusí s týmem poprvé probojovat na mistrovství Evropy a následně zopakovat historickou účast na MS.

Čtěte také: Slovenský kouč Weiss řval na novináře:´Rozbiju ti hubu´

Pětačtyřicetiletý Weiss je prvním trenérem, kterému se podařilo dostat slovenské fotbalisty na velký turnaj. V kvalifikaci o MS 2010 Slovensko vyhrálo kvalifikační skupinu mimo jiné před Českou republikou.

Na turnaji v JAR pak po remíze s Novým Zélandem a prohře s Paraguayí dokázali Weissovi svěřenci porazit obhájce titulu Italy 3:2 a na jejich úkor postoupili do osmifinále. V něm podlehli 1:2 pozdějším finalistům z Nizozemska.

Foto: Osmifinále Slovensko - Nizozemsko Foto: Osmifinále Slovensko - Nizozemsko Prohlédněte zde

Weiss potvrdil roli nejúspěšnějšího slovenského trenéra; předtím již dovedl Artmedii Petržalka do Ligy mistrů. Trénoval i v ruském Saturnu Moskevská oblast. U slovenského národního týmu je od roku 2008. Věří, že úspěch na MS není pro současné mužstvo vrcholem.

Pokračování u slovenské reprezentace dal Weiss přednost před některými lukrativními nabídkami ze zahraničí. Byly totiž ze zemí, které ho nelákaly.

"Navíc myslím, že s tímto týmem mohu ještě něco dokázat. Je to mladý tým a nyní i zkušený," uvedl Weiss, podle kterého ale není jisté, že u týmu zůstane po celé čtyři roky. "Ve smlouvě je několik klauzulí. Ve fotbale se může ze dne na den stát cokoli. Nikdy nevíte," dodal.

reklama