reklama

Wenger hráčům Arsenalu: Bez loajality si tady nezahrajete

Po Robinu van Persiem má zaječí úmysly i Bakkari Sagna Po Robinu van Persiem má zaječí úmysly i Bakkari Sagna autor: Reuters
Trenér Arsenalu Arséne Wenger svým svěřencům vzkázal, že bez oddanosti a loajalitě ke klubu si v jeho týmu nezahrajou.

Londýn - Trenér Arsenalu Arséne Wenger poslal jasný vzkaz fotbalistům londýnského klubu, mezi které patří i reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

Kdo podle francouzského kouče nebude "Kanonýrům" dostatečně oddaný, bude si muset najít jiné působiště.

Reakce se týkala především nedávných vyjádření obránce Bacaryho Sagny, jenž kritizoval letní prodeje hvězd Robina van Persieho a Alexe Songa.

"Věřím tomu, že každý hráč nebo zaměstnanec musí vždy stát za svým zaměstnavatelem. Pokud s ním není zcela spokojen, tak musí jít někam jinam. To je základní věc, kterou říkám všem," uvedl francouzský kouč na tiskové konferenci před sobotním zápasem se Southamptonem.

Wenger: Sagna svůj klub miluje

Wenger nicméně věří, že devětadvacetiletý "rebel" Sagna v Arsenalu zůstane a prodlouží s ním smlouvu, končící za dva roky.

"Vždycky prokazoval totální oddanost na hřišti, týmu i celému klubu. To znamená víc než lehce překroucený článek v novinách," prohlásil trenér, jenž se svým krajanem absolvoval osobní pohovor.

"Mluvili jsme spolu o jeho situaci a mám takový dojem, že miluje svůj klub a zůstane tady. Je důležité porozumět tomu, co chtěl říci. Dobrá komunikace s hráči a znalost jejich názorů je vždycky zásadní," doplnil dvaašedesátiletý Wenger.

Rodák ze Štrasburku, který vede londýnský celek už šestnáctým rokem, ale v posledních sedmi sezonách s ním nezískal žádnou trofej, zatím nepřemýšlí o prodloužení vlastního kontraktu, končícího v roce 2014.

Arsenal je po třech kolech anglické ligy na osmé příčce s jednou výhrou a dvěma bezbrankovými remízami.

reklama