reklama

Wenger je prý připraven pustit Fábregase do Barcelony

Francesc "Cesc" Fábregas Francesc "Cesc" Fábregas autor: Reuters
Kapitán Arsenalu se přestupu nebrání

Praha - Prodej záložníka Francesca Fábregase z Arsenalu do Barcelony je zřejmě zase o něco blíž ke svému uskutečnění.

Podle španělského rádia Ona FM je totiž trenér londýnského celku Arsene Wenger připraven dát svolení k jednání o Fábregasově přestupu.

Francouzský kouč přitom dlouho nechtěl o odchodu kapitána své družiny ani slyšet a odmítal veškeré nabídky katalánského klubu.

Čtěte také:
Španělské oslavy: Puyol oblékl Fabregasovi dres Barcy
Barca dala nabídku za Fábregase. Arsenal ji ihned smetl

Podle rozhlasové stanice tak příznivý obrat událostí umožňuje, aby se prezident FC Barcelony Sandro Rosell v nejbližších dnech ukázal v Londýně a promluvil si s Wengerem o Fábregasově přestupu mezi čtyřma očima.

Vypadá to tedy, že už zbývá vyřešit pouze otázku "za kolik?". Zde může ale nastat velký problém. Podle posledních informací si Arsenal třiadvacetiletého středopolaře cení na 60 milionů eur. Barca určitě bude ochotna zvýšit svou původní nabídku 30 milionů eur, ovšem přes padesátku jít nehodlá. Nabízí se tak ještě další možnost, a to částečné hráčské kompenzace.

Sám čerstvý mistra světa, který fotbalově vyrůstal právě v mládežnických týmech Barcelony, prohlásil, že by se návratu do Španělska rozhodně nebránil, přestože má u "kanonýrů" podepsanou smlouvu až do roku 2015.

Fotbalové hrdiny vítaly ve Španělsku statisíce lidí. Oslavy nebraly konce Fotbalové hrdiny vítaly ve Španělsku statisíce lidí. Oslavy nebraly konce Prohlédněte zde

reklama