reklama

Wenger opět mučí fanoušky Arsenalu. Spásou má být Džeko

Stane se Edin Džeko vysněnou posilou londýnského Arsenalu? Stane se Edin Džeko vysněnou posilou londýnského Arsenalu? autor: Reuters
Francouzský manažer Gunners opakovaně na přestupovém trhu selhává. Odešlo jedenáct hráčů a přišel jen útočník Sanogo.

Londýn - Před letní přestávkou se fanoušci Arsenalu po smělých plánech klubového vedení těšili otázkou: Jakých posil se letos konečně dočkáme? Dva dny před startem Premier League se ovšem otázka dramaticky změnila na obligátní: Získáme vůbec někoho?

Francouzský manažer Gunners Arsene Wenger na přestupovém trhu opět naprosto selhává. Posledním případem zřejmě bude brazilský záložník Bayernu Mnichov Luiz Gustavo, který si podle posledních informací vybere bundesligový Wolfsburg.

Wenger pročistil kádr a teď nemá hráče

Šestadvacetiletý fotbalista podle německého listu Die Welt přestoupí opravdu k Vlkům a opět rozesmutní příznivce londýnského klubu. 

Kolonka příchodů a odchodů v Arsenalu během letní pauzy je opravdu tristní. Wenger se postupně zbavil Aršavina, Chamakha, Denilsona, Santose, Djouroua, Squillaciho, Miquela, Gervinha, Coquelina a Mannoneho. A místo nich zatím přišel jediný hráč, útočník Sanogo.

Kanonýrům teď - při obvyklém procentu zraněných fotbalistů - hrozí, že nebudou mít ani koho posadit na lavičku. A fanoušci se také děsí scénáře, který v londýnském klubu fungoval v několika minulých přestupních termínech. A sice, že Wenger nakonec přivede několik průměrných hráčů, jen aby narychlo doplnil kádr.

Fanoušci ztrácejí s koučem trpělivost

"A je to tu zase. Na tohle už nemám nervy. Asi bych měl začít konečně fandit někomu jinému, s Wengerem už to jiné nebude," zaznívá jeden z mnoha kritických hlasů z řad českých fanoušků týmu, v jehož kádru opět nechybí kapitán reprezentace Tomáš Rosický.

Úkolem číslo jedna pro francouzského kouče je nyní angažování gólového útočníka. S Luisem Suárezem už to zřejmě nevyjde, a také angažování Waynea Rooneyho se ukázalo být pouhou utopií. Gonzalo Higuaín zamířil do Neapole a Stevan Jovetič dal přednost Manchesteru City.

Arsenal teď zacílil na Džeka a Michua

Arsenal teď hodlá věnovat energii i peníze na nákup bosenského snajpra Edina Džeka, který po letních nákupech zdaleka nemá v týmu Citizens jisté místo v sestavě. "Jeho herní styl se mi vždycky líbil. Hodil by se nám," chválí Wenger ex-teplického útočníka.

Dalším adeptem na dres Kanonýrů je potom španělský střelec Swansea Michu, jenž loni zatížil konta soupeřů v nejvyšší anglické soutěži osmnácti brankami. Dočkají se fanoušci Arsenalu konečně vysněných posil?

reklama