reklama

Wenger se Čecha zastal: Byla to kolektivní chyba

Arséne Wenger neměl na lavičce moc důvodů k radosti Arséne Wenger neměl na lavičce moc důvodů k radosti autor: Reuters
Trenér Arsenalu Arséne Wenger odmítl vypíchnou chyby Petra Čecha v prvním ligovém utkání.

Londýn - Takový začátek sezony si nepředstavoval. Trenér Arsenalu Arséne Wenger musí překousnout překvapivou nedělní porážku 0:2 od West Hamu. Velmi výrazně se na ní podílela hlavní posila, za kterou v létě utratit 10 milionů liber - Petr Čech.

Český brankář ve 43. minutě nestihl vyboxovat centr ze standardní situace a byl z toho úvodní gól hostů.

Lodivod Arsenalu ale odmítl před novináři hodit vinu přímo na něho. "Ještě jsem s ním nemluvil, ale dnes jsem neviděl na hřišti nikoho, jehož výkon bych mohl pochválit, těžko vypíchnout jen jednoho viníka. Už těsně před tím přímým kopem jsem věděl, že budeme mít problém ho ubránit," řekl.

Čech navíc nemohl mít čisté svědomí ani při druhém gólu, kdy se nechal zaskočit slabou střelou Zárateho zpoza vápna.

"Snad to bylo nervozitou"

"Dostali jsme dva hodně laciné góly. Nejde jen o Čecha, to je kolektivní chyba. Máme v obrané řadě dostatečně zkušené hráče, kteří by si měli poradit," dodal Wenger.

Jenže nejde jen o obranu, ani útočníci Arsenalu si nevedli dobře, nula na jejich kontě je dostatečným důkazem. "Samozřejmě musíme pochválit i West Ham, který se na nás dobře připravil, nicméně nechápu, jak může takhle zkušené mužstvo hrát takhle špatně. Snad to bylo nervozitou a nedostatečnou koncentrací," spekuluje Wenger.

Kouč Gunners už raději přemýšlí dopředu. "Úspěch v sezoně u velkých týmů záleží na tom, jak dokážete reagovat na překážky. Musíme teď  zvednout hlavu."

reklama