Wenger se dohodl s Arsenalem na nové tříleté smlouvě

30. 5. 2014 13:51
Arsenal pod Wengerem v 17 sezonách za sebou skončil na místech, která zaručují postup do Ligy mistrů nebo jejího předkola.
Arsene Wenger povede i nadále fotbalisty Arsenalu.
Arsene Wenger povede i nadále fotbalisty Arsenalu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisty Arsenalu dál povede Arséne Wenger. Čtyřiašedesátiletý francouzský trenér s londýnským klubem, v němž působí i reprezentační kapitán Tomáš Rosický, podepsal novou tříletou smlouvu, platnou do května 2017. Arsenal o tom dnes informoval na svých internetových stránkách.

Wenger přišel do Arsenalu v roce 1996 z japonské Nagoji. V květnu jeho svěřenci porazili ve finále Anglického poháru Hull a ukončili devítileté čekání na trofej. Francouzský kouč vyhrál s "Kanonýry" třikrát Premier League a pětkrát FA Cup. Momentálně je nejdéle sloužícím trenérem v anglickém fotbalu.

Arsenal pod Wengerem v 17 sezonách za sebou skončil na místech, která zaručují postup do Ligy mistrů nebo jejího předkola. V uplynulém ročníku anglické ligy londýnský tým obsadil čtvrtou příčku.

"Chci zůstat a dál rozvíjet tým i klub. Vstupujeme do velmi vzrušujícího období. Máme silný kádr, finanční stabilitu a obrovskou podporu po celém světě. Všichni jsme odhodláni přinést tomuto klubu ještě více úspěchů," uvedl Wenger, jenž už vedl Arsenal v 1010 soutěžních duelech.