reklama

Wenger: Titul? Zapomeňte, leda by se stal zázrak

autor: Reuters
Arsenal ztratil v derby s Tottenhamem všechny body

Londýn - Pravděpodobně poslední hřebíček do rakve nadějí Arsenalu na titul v Premier League ve středu zatloukli hráči Tottenhamu, kteří v severolondýnském derby porazili "Kanonýry" 2:1.

Arsenal totiž čtyři kola před koncem soutěže ztrácí na vedoucí Chelsea šest bodů a navíc má s oběma týmy před ním, tedy s "Blues" i Manchesterem United, horší vzájemnou zápasovou bilanci.

"Na titul musíme zapomenout a pokusit se alespoň skončit co nejvýše to půjde," prohlásil po středečním utkání kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Čtěte také: Klíčová ztráta? Arsenal padl a titul se mu vzdaluje

"Ukázalo se, že nejsme dostatečně zkušení, protože když usilujete o titul, tak podobné zápasy nesmíte prohrávat," lamentoval francouzský kouč.

Zas ta zranění

Příčinou, proč ani po šesti letech od posledního ligového triumfu Arsenal nejspíš opět nedosáhne na vavříny z Premier League, je podle Wengera krom nezkušenosti také příliš mnoho zraněných.

Barcelona vs Arsenal: smutný Arsenal Foto: Reuters

"Letos jsme byli znovu o něco lepší, ale zase nám chybělo příliš hráčů," prohlásil kouč zraněními věčně sužovaného týmu.

V průběhu sezony Arsenal postrádal až jedenáct fotbalistů a jen ve včerejším zápase jich Wenger neměl k dispozici sedm, nepočítaje v to Robina van Persieho, který se vrátil po půlročním pobytu na marodce a zasáhl až do závěrečné fáze utkání s Tottenhamem.

"Van Persie si nezahrál pět měsíců, ale bylo vidět, že do hry okamžitě přinesl něco nového a nečekaného," prohlásil kouč.

Každopádně naděje na titul nezachránil ani tento nizozemský forvard.

"Byl by to zázrak. Budeme bojovat dál, ale z utkání s Tottenhamem by byl i bod málo - a my potřebovali tři," smutně pokýval hlavou Francouz.

reklama