West Ham o deseti vyhrál úvodní semifinále Carling Cupu

11. 1. 2011 22:41
West Ham United - Birmingham City 2:1 (1:0)
Avram Grant.
Avram Grant. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté West Hamu United v prvním semifinále fotbalového Carling Cupu porazili na domácím hřišti Birmingham 2:1, a dost možná tak zachránili svého kouče Avrama Granta, který po neutěšených výsledcích v Premier League čelí hrozbě vyhazovu.

Vítězství londýnského celku je o to cennější, že "Kladiváři" vstřelili vítěznou branku v početní nevýhodě po vyloučení Victora Obinny, který své mužstvo po hodině hry oslabil nesportovním prošlápnutím Sebastiena Larssona.

Rozhodující branku vsítil útočník posledního týmu Premier League Carlton Cole v 78. minutě, ovšem velký podíl na tomto gólu měl brankář hostí Ben Foster.

Radoslav Kováč z West Hamu se na hřiště v Upton Parku podíval v posledních minutách, obránce Birminghamu a někdejší reprezentační kolega Kováče Martin Jiránek zůstal jen na lavičce.

Semifinále Carling Cupu pokračuje zítra utkáním mezi Arsenalem a Ipswichem. Odvety jsou na programu o týden později.