West Ham remizoval s Brightonem. Souček nedal slibnou šanci, nemocný Coufal chyběl

Aktualizováno 2. 1. 2024 23:08
Fotbalisté West Hamu se záložníkem Tomášem Součkem remizovali ve 20. kole anglické ligy s Brightonem 0:0. Další český reprezentant obránce Vladimír Coufal za domácí mužstvo nenastoupil kvůli nemoci.
Tomáš Souček v zápase West Hamu proti Brightonu.
Tomáš Souček v zápase West Hamu proti Brightonu. | Foto: Reuters

Hráči Brightonu měli v Londýně střeleckou převahu, ale zahazovali šance. Po hodině hry zase slibnou domácí možnost neproměnil reprezentační kapitán Souček, který tak gólem neoslavil pondělní prodloužení smlouvy do roku 2027.

West Ham v Premier League zaváhal po třech výhrách, ale neinkasoval počtvrté za sebou a celkově 417 minut. Londýnský tým zůstal na šestém místě tabulky, kde má tříbodový náskok na sedmý Brighton. Ten poprvé v ligovém ročníku udržel čisté konto.

Za Brighton nastoupil do 632. utkání v Premier League sedmatřicetiletý záložník James Milner a vyrovnal se v počtu startů druhému muži historické statistiky Ryanu Giggsovi. Víc zápasů v nejvyšší anglické soutěži odehrál už jen Gareth Barry (653). Milner v Premier League nastupuje od roku 2002, nevětší část kariéry strávil bývalý reprezentant v Liverpoolu, odkud vloni v létě odešel do Brightonu. Hrál také za Leeds, Manchester City, Newcastle a Aston Villu.