reklama

"White lives matter." Fanoušci Slovanu oslavili titul tak, že se servali mezi sebou

Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul autor: ČTK
Výstřel z děla, záplava bílých papírků snášející se na trávník. Zatímco fotbalisté Slovanu Bratislava slavili slovenský titul, fanoušci klubu se na tribunách poprali.

Incident se odehrál po zápase Slovanu s Trnavou, který skončil bezbrankovou remízou. Slovan si zajistil titul už tři kola před koncem, oslavy ovšem byly nasměrované na sobotní ligový epilog.

Místo společné party po zisku desátého titulu v samostatné slovenské lize ovládly Tehelné pole negativní emoce. Už v průběhu zápasu se mezi sebou porvaly dvě skupiny fanoušků Slovanu - jak uvádí zpravodajský portál SME.sk, proti sobě šli mladší a starší chuligáni.

Ani titul nedokáže přebít napětí, které panuje jak mezi fanoušky, tak i mezi příznivci a hráči. Část ultras opustila stadion ještě před dekorací mistrovského týmu v protestu proti tomu, že fotbalisté po středečním pohárovém zápase s Ružomberokem nepřišli na tradiční děkovačku.

Důvodem může být transparent "White lives matter", který vyvěsili fanoušci v sektoru C v průběhu zápasu 4. kola nadstavby s Michalovcemi. A právě ve Slovanu působí řada hráčů různých etnik a kultur.

reklama