Wolfsburg porazil Dortmund a poprvé získal Německý pohár

30. 5. 2015 22:16
Poprvé v historii vyhrál Wolfsburg Německý pohár. Ve finále porazil Dortmund.
Wolfsburg ve finále porazil Dortmund
Wolfsburg ve finále porazil Dortmund | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu vyhráli poprvé v klubové historii Německý pohár. V berlínském finále dnes otočili zápas s Dortmundem a zvítězili 3:1. Borussii tak nevyšla rozlučka s trenérem Jürgenem Kloppem, který po sezoně klub po sedmi letech opustí. Na kontě má dva bundesligové tituly, jeden pohárový triumf a také účast ve finále Ligy mistrů.

Poslední zápas mu ale podle představ nevyšel. Jeho svěřenci přitom rychle vedli, poté co po pěti minutách Pierre-Emerick Aubameyang šikovně tečoval Kagawův centr z pravé strany za záda brankáře Benaglia.

Jenže Wolfsburg dokázal během půlhodiny skóre otočit. Nejdříve sice přežil velkou šanci Reuse, ale ve 22. minutě vypálil z přímého kopu Naldo a z dorážky se prosadil Luiz Gustavo. O deset minut později natáhl ke střele Kevin De Bruyne a Wolfsburg rázem vedl.

Na další gól VfL čekal jen dalších pět minut, po centru Ivana Perišiče se hlavou prosadil kanonýr Bas Dost. Ještě v první půli mohl snížit Aubameyang, tísněn z malého vápna ale bránu přestřelil. Hráči Dortmundu neuspěli ani s reklamací penalty.

Hned po přestávce mohl Wolfsburg vedení ještě navýšit, po krásné De Bruynově přihrávce ale Caligiuriho ve velké šanci vychytal Langerak. Na druhé straně měl Kagawa snad ještě větší možnost, přihrávku Reuse ale stačil ve skluzu tečovat jen do vnějšího okraje tyče.

Wolfsburg se ale postupem času zatáhl a hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich předvedl skvělý obraný zákrok Durm, když srazil gólovou střelu Caligiuriho. Dortmund už výraznější šance ze hry neměl, Benagliovi nadělal nejvíce starostí přímý kop Aubameyanga.

Wolfsburg premiérovým triumfem podtrhl povedenou sezonu, v níž skončil v bundeslize druhý za suverénním Bayernem Mnichov.