Překvapení v Lize mistrů. Wolfsburg zaskočil Real, Citizens v Paříži remizovali

6. 4. 2016 22:25
Velké překvapení se urodilo ve středečním pokračování čtvrtfinále Ligy mistrů. V úvodním duelu totiž Wolfsburg na vlastním hřišti přehrál Real Madrid 2:0 a je tak na nejlepší cestě vyřadit jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství. V souběžně hrané bitvě dvou velkoklubů remizoval Manchester City s PSG. (utkání jsme sledovali živě ZDE)
Maximilian Arnold slaví gól Wolfsburgu v Lize mistrů
Maximilian Arnold slaví gól Wolfsburgu v Lize mistrů | Foto: Reuters

Wolfsburg - Velké překvapení se urodilo ve středečním pokračování čtvrtfinále Ligy mistrů. V úvodním duelu totiž Wolfsburg na vlastním hřišti přehrál Real Madrid 2:0 a je tak na nejlepší cestě vyřadit jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství. V souběžně hrané pařížské bitvě dvou velkoklubů remizoval Manchester City s PSG 2:2. (utkání jsme sledovali živě ZDE)

Překvapení ve Wolfsburgu se začalo rodit v 18. minutě, kdy po faulu Casemira kopali domácí penaltu a Ricardo Rodríguez nezaváhal. Gólman Realu Keylor Navas tak inkasoval vůbec poprvé v této sezoně Ligy mistrů, a to po dlouhých 738 minutách.

Chvíli nato navíc střílený centr Henriguea využil v malém vápně Maximilian Arnold a zvýšil. Real, který o víkendu vyhrál na hřišti Barcelony, tentokrát zklamal v útoku a proti obraně německého celku se téměř neprosadil. Naopak Wolfsburg měl ještě dvě dobré šance na vyšší vítězství.

"Byla tu dechberoucí atmosféra a fanoušci nás dotáhli k výhře. Stále jsme ale jen v půli cesty. V Madridu budeme muset hrát ještě lépe," řekl Arnold po utkání televizi ZDF. "Je to ale rozhodně velké vítězství. Dnes se mi bude spát velmi dobře," dodal s úsměvem.

Real sice vypadl v posledních osmi případech, kdy první zápas prohrál, tentokrát však hráči věří, že souboj otočí. "Wolfsburg je doma silný, ale na Santiago Bernabeu to s pomocí našich fanoušků otočíme. Budeme hrát jak o život, pro sebe i pro fanoušky," slíbil útočník Jesé, který v první půli nahradil zraněného Karima Benzemu.

V Paříži se hrálo hodně útočné utkání, ve kterém měl herně navrch domácí celek, ale trápil se v koncovce. Už v osmé minutě se do šance hnal Matuidi, kterého ve vápně srazil Mangala, jenže sudí Mažič situaci jako penaltovou neposoudil. Pískal až chvíli na to po kontaktu Sagny s Davidem Luizem a PSG získalo výhodu penalty.

Ibrahimovic neproměnil penaltu

K té si stoupl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, toho však vychytal brankář Joe Hart. Pro něj to byla již šestá chycená penalta z posledních jedenácti pokusů. Ibrahimovic neuspěl ani ve dvou dalších šancích. Naopak Manchester udeřil z první střely na branku, když po zisku ve středu hřiště vyrazil do brejku a Kevin De Bruyne tvrdou střelou propálil domácího gólmana.

Jenže hráči City pomohli soupeři vlastní obrovskou chybou. Hart rozehrál od branky nakrátko na Fernanda, který si míč špatně zpracoval a při snaze vše napravit trefil Ibrahimovice tak nešťastně, že se od vysokého Švéda odrazil míč do prázdné branky. Pro Ibrahimovice to byl už 48. gól v Lize mistrů a na sedmém místě historické tabulky střelců se dotáhl na Andreje Ševčenka.

Do druhé půle nastoupil již jistý francouzský mistr s velkým tlakem a po hodině hry se dostal do vedení. Hart sice ještě Cavaniho hlavičku po rohovém kopu chytil, ale na dorážku Adriena Rabiota už byl krátký. Chvíli nato trefil Ibrahimovic ještě břevno.

Pak ale tlak domácích polevil a Manchester toho využil k vyrovnání. Po chybě Auriera, který nastoupil poprvé od února, kdy byl vyřazen z kádru za urážky spoluhráčů a trenéra, nedokázala obrana PSG odvrátit centr, k míči se dostal se štěstím Fernandinho a protlačil míč do sítě.

Manchester pak už udržel venkovní remízu, která mu na základě historie dává šanci na postup 80 procent.

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Wolfsburg - Real Madrid 2:0 (2:0)
18. Rodríguez z pen., 25. Arnold. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Cariolato (všichni It.). ŽK: Vieirinha, Benaglio, Arnold, Gustavo - Bale. Diváci: 26.400.

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, R. Rodríguez - Guilavogui, Gustavo - Bruno Henrique (80. Trasch), Arnold, Draxler (90.+3 Schäfer) - Schürrle (85. Kruse). Trenér: Hecking.

Real: Navas - Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič (64. Isco), Casemiro, Kroos (85. J. Rodríguez) - Bale, Benzema (41. Jesé), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Paris St. Germain - Manchester City 2:2 (1:1)
Branky
: 41. Ibrahimovic, 59. Rabiot - 38. De Bruyne, 72. Fernandinho. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Luiz, Matuidi - Clichy, Fernando, Navas, Mangala. Diváci: 47.228.

PSG: Trapp - Aurier (77. Van der Wiel), Thiago Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot (77. Lucas), Motta, Matuidi - Di María, Ibrahimovic, Cavani. Trenér: Blanc.

Manchester City: Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Navas, Fernandinho, De Bruyne (77. Delph), Fernando, Silva (88. Bony) - Agüero (90.+2 Kolarov). Trenér: Pellegrini.