Wolves přestříleli Tottenham a přiblížili se pohárovým příčkám

1. 3. 2020 17:22
Wolverhampton se po vítězství 3:2 na stadionu Tottenhamu bodově dotáhl na páté místo anglické fotbalové ligy. Pomohla mu k tomu remíza Manchesteru United 1:1 s Evertonem.
Steven Bergwijn střílí první gól Tottenhamu
Steven Bergwijn střílí první gól Tottenhamu | Foto: Reuters

Wolverhampton inkasoval poosmnácté v sezoně jako první, ve 13. minutě se i v druhém domácím ligovém zápase trefila zimní posila Tottenhamu Steven Bergwijn. V 27. minutě využil zmatků v obraně "Kohoutů" Matt Doherty, domácí ale přesto šli po zásahu Serge Auriera do kabin s vedením 2:1.

"Vlci" i podruhé srovnali zásluhou Dioga Joty a v 73. minutě rozhodl zápas 13. gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Raúl Jiménez. V souboji těchto dvou mužstev tak počtvrté v řadě prohrál domácí tým. Wolverhampton dělí už jen horší skóre od pozice zajišťující účast v Evropské lize. Tottenham ztrácí ze sedmého místa dva body.

Everton poslal do vedení Dominic Calvert-Lewin, jenž se prosadil už poosmé po nástupu trenéra Carla Ancelottiho do funkce. "Rudí ďáblové" udrželi páté místo díky vyrovnávací trefě Bruna Fernandese, který skóroval ve třetím soutěžním utkání za sebou.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo: Everton - Manchester United 1:1 (3. Calvert-Lewin - 31. Fernandes), Tottenham - Wolverhampton 2:3 (13. Bergwijn, 45. Aurier - 27. Doherty, 57. Jota, 73. Jiménez), utkání Manchester City - Arsenal bylo odloženo.

1. Liverpool 28 26 1 1 64:20 79
2. Manchester City 27 18 3 6 68:29 57
3. Leicester 28 15 5 8 54:28 50
4. Chelsea 28 13 6 9 47:39 45
5. Manchester United 28 11 9 8 42:30 42
6. Wolverhampton 28 10 12 6 41:34 42
7. Tottenham 28 11 7 10 46:39 40
8. Sheffield United 27 10 10 7 29:25 40