reklama

Xabi Alonso bude další hvězdou v Bayernu Mnichov

Xabi Alonso Xabi Alonso autor: Reuters
Další hvězdnou posilou fotbalistů Bayernu Mnichov bude španělský záložník Xabi Alonso.

Mnichov  - Další hvězdnou posilou fotbalistů Bayernu Mnichov bude španělský záložník Xabi Alonso. Dvojnásobný mistr Evropy a světový šampion z roku 2010 přichází do týmu německého mistra z Realu Madrid.

Dvaatřicetiletý hráč podepsal v pátek smlouvu na dva roky. "Jsem pyšný na to, že ve svém věku ještě dostanu šanci hrát za tak velký klub. Slyšel jsem hodně o tom, že Bayern je jako jedna velká rodina, ale odvádí se tam vysoce profesionální práce. Teď se na tom můžu podílet, což je úžasné," prohlásil Alonso.

V Bayernu se pod vedením kouče Pepa Guardioly ještě více rozroste španělská kolonie. Bývalý trenér Barcelony už má v kádru Javiho Martíneze, který je momentálně dlouhodobě zraněný, Thiaga a nově také Pepeho Reinu a Juana Bernata.

Alonso se loučí s Realem po pěti sezonách a po květnovém triumfu v Lize mistrů, kterou vyhrál už v roce 2005 s Liverpoolem. Zástupci Bayernu o jeho příchodu informovali na dnešní tiskové konferenci, na které slavnostně představili jinou posilu, marockého obránce Mehdiho Benatiu, jenž přestoupil za 26 milionů eur (721 milionů korun) z AS Řím.

Alonso zamířil do Bayernu den poté, co ohlásil konec reprezentační kariéry.

reklama