Xaverov po sedmi porážkách vyhrál nad Vítkovicemi

ČTK
20. 5. 2006 13:33
Po sérii sedmi porážek fotbalisté Xaverova opět dokázali bodovat, když dnes v 28. kole druhé ligy zdolali Vítkovice 2:0. Vítězství vybojovali Pražané v závěru. V 63. minutě skóroval Penc z penalty a v nastaveném čase pojistil výhru Kočí. V prvním poločase se ani jedno mužstvo nedostalo do vyložené šance.

Více příležitostí měli hosté, kteří se často pohybovali v trestném území. Ve druhé části se obraz hry nezměnil. V 63. minutě po Derychově ruce nařídil rozhodčí Jech penaltu, kterou Penc s přehledem proměnil a dostal Xaverov do vedení. V 78. minutě nevyužil šanci domácí Javorek a v 84. minutě zachránil týmu těsné vedení Penc, když na brankové čáře zlikvidoval střelecký pokus Vítkovic.

V závěru po vyloučení Jakuse dohrávali hosté o deseti. V nastaveném čase po křídle unikl Kočí, prošel až do trestného území a přízemní střelou zpečetil výsledek na 2:0.

Výsledek: Xaverov - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 63. Penc z pen., 90+2. Kočí. Rozhodčí: Jech. ŽK: Hendrych, Poláček, Bartoš (všichni Xaverov). ČK: 85. Jakus (Vítkovice). Diváci: 350.
Xaverov: V. Marek - Hendrych, Chleboun, Penc, Mejzlík - Bartoš, Poláček (69. Zachariáš), L. Marek (90. P. Novotný), Javorek - Bálek, Vašíček (85. Kočí).
Vítkovice: Belic - Černý, Derych, Opršal, Vojáček (73. Fujerik) - Kušnír, Švec, Kaloč (69. Brezničan), Třasák (81. Rygel) - Kunc, Jakus.