reklama

Z hrdiny nešťastníkem. Anglii znovu dojaly slzy, Trippier končil duel na lavičce zraněný a bezmocný

Trippier Trippier autor: ČTK
Semifinále proti Chorvatsku začal Kieran Trippier nádhernou trefou z přímého kopu, kvůli zranění ale zápas nedokončil a Anglie dohrávala v deseti.

Moskva - Z totální euforie na dno během pouhých dvou hodin? Krutý příběh si prožil záložník Kieran Trippier v semifinále MS proti Chorvatsku. A s ním celá Anglie.

Sedmadvacetiletý záložník seděl bezmocně na lavičce. Měl být na hřišti, ale nešlo to. Na pravou nohu se ani nemohl postavit, natož udělat pár kroků. A protože už měl kouč Gareth Southgate vystřídáno, Angličané se pokoušeli vyrovnat v prodloužení v deseti lidech. Marně.

Přitom to byl Trippier, kdo měl být hrdinou utkání. Když se v 5. minutě trefil nádhernou střelou z 22 metrů, Anglií projela vlna nadšení. Podívejte se, jak to vypadalo například v londýnském Hyde Parku:

The scenes in Hyde Park when Kieran Trippier scored that free kick. Amazing! WHAT A SUMMER! 🌞

Zveřejnil(a) Soccer AM dne 11. July 2018

Byla to úchvatná demonstrace Trippierových skvělých výkonů na turnaji. Přitom to před mistrovstvím světa ani nevypadalo, že by mohl hrát v základu, místo pravého beka už měl "zabukované" Kyle Walker z Manchesteru City.

Jenže kouč Southgate posunul Trippiera do zálohy a udělal velmi dobře. Sedmadvacetiletý fotbalista Tottenhamu v Rusku zářil. Svůj tým dostal do celkem třinácti gólových pozic, pouze dva hráči - Brazilec Neymar a Belgičan De Bruyne - byli v těchto statistikách lepší.

Také semifinále odehrál skvěle, nejenže se nádherně trefil z přímého kopu, ale třeba krátce před půlí krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Sterlinga.

Na konci zápasu toho ale už měl evidentně plné zuby. O přestávce mezi oběma částmi prodloužení mu maséři rychle "přejeli" stehenní svaly, ale ani to nepomohlo. Ve 115. minutě, krátce poté, co Chorvati vstřelili gól na 2:1, musel z hřiště. A jen z lavičky sledovat, jak se oslabený Albion snaží o zázrak.

Trippierův bolestný výraz připomněl jiný velmi silný moment z historie anglického fotbalu. Když se anglický fotbalista Paul Gascoigne rozbrečel po porážce v semifinále MS s Německem v roce 1990, Anglie plakala s ním.

Nyní hrdý Albion pláče znovu.

Angličané nevěřili svým očím. Čekání na titul prodloužil o další čtyři roky Mandžukič Angličané nevěřili svým očím. Čekání na titul prodloužil o další čtyři roky Mandžukič Prohlédněte zde
reklama