reklama

Z Juventusu do Skalné u Chebu. Tak se legenda vrací k fotbalu. Nedvěd si zahraje I. B třídu

Pavel Nedvěd, v barvách Juventusu Turín Pavel Nedvěd, v barvách Juventusu Turín autor: Reuters
Když se na to podíváme s trouchou dávkou nadsázky, tohle je přestupová bomba roku. A ne vinou Sparty, Slavie, Plzně či jiných českých bohatých klubů. Odpálil jí fotbalový klub ze Skalné u Chebu, který získal podpis hvězdy světového formátu. Do týmu z I. B třídy, kde sám s fotbalem v dětství začínal, se vrátil Pavel Nedvěd. Kdy 45letý záložník, bývalý vítěz Zlatého míče a nyní viceprezident Juventusu Turín v Česku vběhne na trávníky, ale zatím není jasné.

Praha - Profesionální fotbalovou kariéru Pavel Nedvěd ukončil před osmi lety, stihl vedle ní odehrát téměř stovku zápasů za českou reprezentaci, válel za Juventus Turín, ve kterém nyní působí v roli viceprezidenta klubu. 

Schick podepsal v Římě smlouvu na pět let. Forza Roma! vzkázal fanouškům Schick podepsal v Římě smlouvu na pět let. Forza Roma! vzkázal fanouškům Čtěte zde

A pravděpodobně brzy, ve 45letech, se Nedvěd znovu vrátí na české trávníky do ostrých zápasů o soutěžní body. Už ne jako profík, ale jako amatér. Nejdražší český fotbalista všech dob totiž z Juventusu Turín v těchto dnech přestoupil do Skalné u Chebu, za kterou bude kopat v I. B třídě. 

Klub z dvoutisícového městačka největší přestup ve své historii oznámil na svém Twitteru. "Po tvrdých, nekonečně dlouhých a náročných jednáních probíhajících mezi nejvyššími představiteli Skalné a Juventusu Turín se podařilo angažovat Pavla Nedvěda," napsal klub, pochopitelně s trochou nadsázky. 

Přestupu si všimla a informovala o něm i italská média.

Že se ale nejedná o žert, Skalná doložila i fotografií, na které Pavel Nedvěd podepisuje přestupní papíry.  

Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Prohlédněte zde

Někdejší vítěz ankety Zlaty míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy ve Skalné v dětství s fotbalem začínal, za místní FK navíc dodnes hraje i jeho syn Pavel Nedvěd mladší.  "Nicméně není zatím jasné, kdy se Pavel připojí k mužstvu a kdy zasáhne do některého z mistrovských utkání, jelikož je pracovně vytížen jako víceprezident Juventus Turín," dodává klub. 

PŘESTUP PAVLA NEDVĚDA PO TVRDÝCH JEDNÁNÍCH POTVRZEN! Držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd se vrací po dlouhých letech na místo, kde fotbalově vyrůstal. Po tvrdých, nekonečně dlouhých a náročných jednáních probíhajících mezi nejvyššími představiteli Skalné a Juventus Turín se podařilo angažovat Pavla Nedvěda. Kluby se vzájemně dohodly nezveřejňovat podmínky přestupu. Nicméně není zatím jasné, kdy se Pavel připojí k mužstvu a kdy zasáhne do některého z mistrovských utkání, jelikož je pracovně vytížen jako víceprezident Juventus Turín. Pavel Nedvěd je již několikátou letní posilou skalenského týmu. V letním přestupovém okénku management týmu nezahálel a přivedl do svého realizačního týmu zkušeného lodivoda Jiřího Vysokého. Z Rapidu Liberec získal talentovaného středopolaře Matěje Cverčka, záložní řadu doplní dvojice z Františkových Lázní Miroslav Podlipský a Pavel Šerdzik. Obranné řadě dodá zkušenost a klid Karel Irlweg z Lipové. Mezi tři tyče získala Skalná Pavla Křižana z Vojtanova. Otázkou zůstává, jak se příchozí hráči aklimatizují do týmu. To může ukázat již následující dvojblok domácích utkání. Již tuto neděli v 10:30 přivítá A tým mužstvo Lázně Kynžvart a o týden déle ve stejný čas bude hostit Hranice. Získá FK Skalná důležitých 6 bodů do tabulky?

Zveřejnil(a) FK Skalná dne 22. Září 2017

Nedvěd ve Skalné nastartoval svou oslnilovou kariéru, odtud se přes Cheb, Plzeň, Duklu a Spartu dostal do Itálie, kde válel třináct let za Lazio Řím a Juventus Turín. 

reklama