reklama

Z Turecka a Chorvatska jde strach, píší ve Španělsku, Češi nejsou, co bývali

Španělský trenér Vincente del Bosque vyhrál poslední EURO, ale na loňském MS vyhořel Španělský trenér Vincente del Bosque vyhrál poslední EURO, ale na loňském MS vyhořel autor: Reuters
Španělské deníky píší o české skupině na ME 2016 jako jedné z nejtežších. Za hlavní protivníky považují Chorvatsko s Tureckem, ale ani Česko není bez šancí na postup.

Madrid - Ačkoli jsou fotbalisté Španělska považováni za hlavního favorita skupiny D mistrovství Evropy, tamní média přijala dnešní los s respektem. Turecko, Chorvatsko a Česko považují za nebezpečné soupeře pro obhájce titulu.

"Nebezpečná skupina pro Španělsko," uvedl deník Marca. "Španělsko rozhodně nemělo při losu štěstí. Česko, Turecko i Chorvatsko jsou těžcí soupeři, zatímco domácí Francie jako pořadatel má snadnou cestu za postupem," upozornil deník Mundo Deportivo na skupinu A, kde se Francie utká s Rumunskem, Švýcarskem a Albánií.

Chorvaté nabití hvězdami španělské ligy

Za hlavní protivníky Španělska považují média hlavně Chorvatsko a Turecko, kteří mají v kádru hvězdy španělské ligy. U Chorvatska jsou to Luka Modrič s Mateem Kovačičem v Realu Madrid a Ivan Rakitič v Barceloně, u Turecka zase Arda Turan v Barceloně.

Češi nebudí takový respekt

"Chorvatsko v roce 1998 získalo ve Francii bronz na mistrovství světa, nyní se do Francie vrací v podobné kvalitě a s podobným talentem," míní deník El País. "Česko už nebudí strach jako v dobách Nedvěda, Kollera a Poborského, ale stále je to nebezpečný tým, což ukázal v kvalifikaci. V obraně je zdí brankář Petr Čech, jinak sice nemají velká jména a spoléhají na hráče z české ligy, trenér Vrba však dal dohromady dobrý mix nadějných a zkušených hráčů," napsala Marca.

"Španělsko bude hrát proti dvěma týmům, které v kvalifikaci vyřadily Nizozemsko, o to větší důvod dát si pozor," připomněl deník Mundo Deportivo výhry Čechů a Turků nad Nizozemskem.

Chorvaté slibují Turkům odvetu za ME 2008

Za velmi těžkou označují skupinu i média v Chorvatsku. Kvitují hlavně to, že Chorvaté dostali do skupiny Turecko a mohou se mu pomstít za prohru ve čtvrtfinále ME 2008. Turci tehdy v nastavení prodloužení srovnali a následně vyhráli na penalty. "Tvrdá skupina. Ale máme šanci se pomstít za tragédii ve Vídni," uvedl deník Jutarnji list.

"Sílu skupiny ukazuje už to, že do ní byl nalosován nejsilnější tým z každého koše," uvedl ve svém komentáři pro deník Sportske novosti legendární útočník Davor Šuker, nyní předseda chorvatské federace.

reklama