reklama

Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí prohrávat. Ani nám nepodali ruce, prozradil Schick

Patrik Schick v duelu proti Itálii. Patrik Schick v duelu proti Itálii. autor: Milan Kammermayer
Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let porazila Itálii 3:1 a výrazně oživila postupové ambice. Útočník Patrik Schick prozradil, že Italové nesou porážky opravdu těžce.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Vítězství českého týmu 3:1 bylo zřejmě hodně tvrdou ranou pro sebevědomí italských fotbalistů. Kromě několika vypjatých situací, k nimž došlo již během zápasu, totiž Italové po utkání ani českým hráčům nechtěli podat ruce. 

Němci ovládli ME do 21 let. Nezastavilo je ani Španělsko. Projděte si výsledky a program ME Němci ovládli ME do 21 let. Nezastavilo je ani Španělsko. Projděte si výsledky a program ME Prohlédněte zde

"Oni mají v týmu velké hráče, takže počítali, že s námi vyhrají. Po zápase jim proto jejich ega nedovolila, aby nám podali ruce," prohlásil český útočník Patrik Schick. "Myslím si, že tohle by se nemělo dělat." 

Hvězdný český forvard má za sebou první sezonu v italské Serii A. Za Sampdorii v premiérovém ročníku nasázel jedenáct ligových branek, a italské reprezentanty tak ze vzájemné konfrontace dobře zná. "Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí moc prohrávat," dodal český forvard, který na turnaji stále čeká na první trefu. 

I další čeští fotbalisté se po zápase shodli, že k nim Italové neměli příliš velký respekt. "Během zápasu jsem si vyslechl takové ty klasické řeči, které slyšíte od každého soupeře," mírnil však Schick emoce.

Schick gól nedal, přesto se radoval

Mnohem podstatnější než zhrzení Italové ale byl konečný výsledek, který Čechy vrátil do hry o postup do semifinále. "Určitě jsme rádi, že nám tento výsledek pomohl k tomu, abychom měli v posledním zápase oč hrát. Atmosféra v týmu je nyní parádní," doplnil odchovanec pražské Sparty.

Kluci už nebudou říkat, že jsem dřevo. Trefil jsem životní gól, smál se Lüftner po výhře nad Itálií Kluci už nebudou říkat, že jsem dřevo. Trefil jsem životní gól, smál se Lüftner po výhře nad Itálií Čtěte zde

"V prvním zápase (proti Německu) jsme byli trochu nervóznější. Proti Itálii jsme věděli, že musíme vyhrát. Nic jiného nám nezbývalo a myslím, že jsme byli agresivnější a tu touhu po vítězství jsme na hřišti ukázali," vysvětlil Schick. "Inkasovaný gól na 1:1 nás nabudil a začali jsme znovu hrát. Nakonec jsme to potvrdili dvěma dalšími góly," potvrdil fotbalista, kolem kterého krouží evropské velkokluby.

Kouč lvíčat Vítězslav Lavička stáhl útočníka Sampdorie necelých deset minut před koncem zápasu. "V závěru už mě začaly chytat křeče, protože jsem se vydal ze všech sil," vysvětlil Schick a dodal na závěr, že ho těší i tři vstřelené branky a vyrovnané skóre českého týmu před závěrečným zápasem ve skupině proti Dánsku.

Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů Prohlédněte zde
reklama