reklama

Za bitkou na Slovensko. V Bratislavě se servali Poláci a Bulhaři, dorazili i z Ajaxu

Fotbaloví chuligáni zpacifikovaní v Bratislavě slovenskou policií Fotbaloví chuligáni zpacifikovaní v Bratislavě slovenskou policií autor: Policie Slovenské republiky
K nechutné bitce fotbalových chuligánů došlo ve středu večer v centru Bratislavy. Ve městě se v tu dobu hrál zápas 1. předkola mezi Slovanem a černohorským celkem Sutjeska Nikšič, jenže s tímhle duelem rvačka vůbec nesouvisela. Do slovenské metropole si smluvili boj hooligans polské Cracovie Krakov a bulharského Levski Sofia a na "výpomoc" dorazili dokonce i rváči Ajaxu Amsterdam.

K výtržnostem došlo podle slovenského serveru sme.sk v centru Bratislavy po deváté hodině večer, kdy se v bitce utkali polští a bulharští fotbaloví fanoušci.

Policie zatkla 107 lidí, 56 z nich obvinili z výtržnictví. Lékaři ošetřili několik desítek zraněných, devět osob převezli záchranáři do nemocnice. "Utrpěli převážně poranění hlavy a horních a dolních končetin," cituje sme.sk Jozefa Minára z bratislavského Operačního střediska záchranné zdravotní služby.

Podle informací slovenských médií se servali fanoušci Cracovie Krakov, jejichž tým dnes čeká utkání předkola Evropské ligy na stadionu Dunajské Stredy, a Levski Sofia, která se představí ve stejné fázi soutěže na půdě Ružomberku. Polské příznivce přijeli podpořit i chuligáni Ajaxu Amsterdam, s nimiž udržují přátelské vztahy.

Podívejte se na videa z bitky:

reklama