reklama

Za ´blokaře´ a kanonýra Suáreze chce Ajax přes miliardu

O uruguajského útočníka má zájem ManUnited i Barca

Praha - Jedna z hvězd letošního fotbalového šampionátu Luis Suárez si zřejmě brzy bude moci dopřát hodně lukrativní angažmá.

uruguajského kanonýra, který na jihoafrickém mistrovství světa nastřílel tři góly a pohotovým volejbalovým blokem na brankové čáře zabránil rozhodujícímu gólu Ghany ve čtvrtfinále, už projevila zájem řada velkoklubů v čele s Barcelonou, Manchesterem United či Chelsea.

Suárez sice nedávno prodloužil ve svém současném působišti Ajaxu Amsterdam smlouvu až do roku 2013, avšak jeho nizozemský zaměstnavatel už pohotově vyčíslil útočníkovu cenu. Ta se vyšplhala až na 35 milionů liber (asi 1,1 miliardy korun).

Čtěte také:
Nejlepší brankář MS? Suárez, žertuje Stekelenburg
Zlost přetrvává. Kouč Ghany: Suárez je prostě podvodník
I já mám svou boží ruku, jásal hrdina Uruguaje Suárez

Třiadvacetiletý mladík však svými výkony dokazuje, že je tato částka oprávněná. Kvality totiž letos dostatečně prokázal už na klubové scéně. V 48 zápasech v dresu Ajaxu vstřelil neskutečných 49 branek, za což byl v Nizozemsku vyhlášen nejlepším hráčem sezony.

V reprezentaci debutoval v roce 2007 a do dneška nastoupil za Uruguay ke 36 střetnutím, v nichž dal 13 gólů.

Velké finále je tu: Podívejte, jak se tam Španělé a Nizozemci dostali Velké finále je tu: Podívejte, jak se tam Španělé a Nizozemci dostali Prohlédněte zde

reklama