reklama

Za Kolářův gól z ofsajdu si Tacina nezamává čtyři zápasy

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
omise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila asistentovi Romanu Tacinovi činnost na čtyři zápasy za neodmávaný ofsajd v nedělním duelu 2. ligového kola mezi Jihlavou a Plzní.

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila asistentovi Romanu Tacinovi činnost na čtyři zápasy za neodmávaný ofsajd v nedělním duelu 2. ligového kola mezi Jihlavou a Plzní.

Pomezní sudí chyboval v první půli před vyrovnávacím gólem hostů, když přehlédl, že záložník Daniel Kolář dorážel míč do sítě z ofsajdu. ČTK to sdělila šéfka komise Dagmar Damková.

Adámek potrestán za ztrátu osobnosti

Na tři utkání mají zastavenou činnost Tomáš Adámek a asistenti Emanuel Marek s Robertem Hájkem.

Adámek na pokyn Hájka chybně odpískal penaltu před týdnem v prvním kole nejvyšší soutěže v zápase Teplic s Mladou Boleslaví. Hostující Jakub Mareš pokutový kop neproměnil a Severočeši vyhráli 1:0.

"Domácí hráč si srazil míč z hlavy na ruku, měl z toho být roh. Hlavní rozhodčí nařídil na pokyn asistenta penaltu, asistent do toho nemůže takhle vstupovat. Adámek má zastavenou činnost za ztrátu osobnosti a ještě neudělení červené karty v jiném případě," uvedla Damková. Komise ze stejného utkání omezila delegaci i asistentovi Ladislavu Gallovi.

Pomezní Marek přímo ovlivnil výsledek duelu prvního kola mezi Jabloncem a Ostravou (2:0). Přehlédl, že vítězný gól domácího týmu vstřelil Lukáš Zoubele z ofsajdu.

Naopak chybně odmával ofsajd Radek Kocián v nedělním duelu mezi Olomoucí a Slováckem. Hostům tak upřel regulérní trefu na 1:1 a Sigma nakonec vyhrála 2:0. Kocián má omezenou delegaci na dvě soutěžní utkání.

Sparta se zlobila správně jen zčásti

Komise také řešila protesty Sparty a Olomouce ze zápasů úvodního kola, po nich už před týdnem zastavila činnost dvěma hlavním arbitrům. Drahoslav Drábek v duelu Českých Budějovic s Olomoucí (1:0) místo faulujícího Igora Golbana vyloučil hostujícího Aleše Škerleho a dostal dvouzápasový distanc, jeho kolega na pomezní čáře Ivo Nádvorník za neodmávaný ofsajd pak o utkání méně.

Sparťanský protest proti výkonu Karla Hrubeše na Dukle vyhodnotila komise jako částečně oprávněný. "Podle Sparty měly být uděleny tři červené karty, podle nás pouze jedna," podotkla Damková. "Hrubešovi jsme omezili delegaci na jedno utkání, už si to ale odpykal teď o víkendu. Také Drábek už jeden zápas stál," uvedla. Delegátovi Jiřímu Veltruskému zastavila komise činnost na dva zápasy.

Další sporné situace z 2. kola bude komise řešit na dalším zasedání. Může se tak zabývat možným faulem před vedoucím gólem Jihlavy nad Plzní a také začátkem druhé půle. Sudí Jaroslav Bílek zahájil hru, i když v brance chyběl domácí Jaromír Blažek a v poli Václav Koloušek.

"Brankář musí být na hřišti, rozhodčí na něj musí počkat. Ale my jsme zatím řešili jen ty nejvíc do očí bijící věci. Sešli jsme se výjimečně v pondělí, ještě během dneška chodí zprávy delegátů. Zatím jsme neměli čas zkompletovat druhé kolo," dodala Damková.

reklama