reklama

Za šest týdnů čeká Rosického koleno další kontrola. Pak už by se mohl vracet

Naposledy nastoupil Tomáš Rosický za národní tým v červnu na Islandu. Od té doby marodí Naposledy nastoupil Tomáš Rosický za národní tým v červnu na Islandu. Od té doby marodí autor: Zlata Vostrá
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se zotavuje po operaci kolena. Postupně ho bude zatěžovat a za šest týdnů ho čeká další kontrola. Pokud dopadne dobře, mohl by pak začít s plným tréninkem v Arsenalu. Za národní tým už tedy letos takřka jistě nenastoupí.

Praha - Dříve než v prosinci Tomáše Rosického, záložníka londýnského Arsenalu, na fotbalových trávnících rozhodně nečekejme.

Od vyhlášeného ortopeda Ulricha Boenische se Tomáš Rosický po kontrole stavu svého v létě operovaného kolena dozvěděl na klinice v Augsburgu hned dvě informace. Jednu dobrou a jednu, kvůli níž se ještě na nějaký čas musí obrnit trpělivostí.

"Profesor Boenisch konstatoval, že výsledky kontroly jsou velmi dobré, takže Tomáš teď pomalu bude moci zvyšovat na koleno určitou zátěž," sdělil deníku Aktuálně.cz Pavel Paska, jehož agentura ISM kapitána české reprezentace po celou dobu jeho kariéry zastupuje.

"Za dalších šest týdnů proběhne ještě jedna, věřme, že finální kontrola. A pokud dopadne dobře, tak po ní už by se Tomáš mohl pustit naplno do tréninkového procesu s týmem Arsenalu," dodává Paska.

Listopadový program nestíhá

Za šest týdnů bude na kalendáři zhruba datum 10. listopadu. Z toho plyne, že listopadová přípravná utkání reprezentace, jež tým sehraje proti Srbsku (asi v Ostravě) a patrně v Polsku, Rosický nestihne.

V národním týmu hrál naposledy v červnu kvalifikaci o Euro 2016 na Islandu. Právě po tomto utkání začaly jeho zdravotní problémy, které vyústily v nespecifikovanou operaci kolena. "Byl to drobný zákrok," řekl k tomu před časem reprezentační kouč Pavel Vrba.

Ten si pak v podzimní části kvalifikace musel poradit bez Rosického služeb. Ale i bez svého kapitána nakonec Češi po výhrách nad Kazachstánem a v Lotyšsku postup na Euro 2016 v předstihu vybojovali. V říjnu je teď čekají ještě "dohrávky" skupiny proti Turecku a v Nizozemsku.

Rosický pochopitelně schází i londýnskému Arsenalu, jehož manažer Arséne Wenger na něj na jaře uplatnil ještě roční opci. V zimě se nejspíš bude řešit další Rosického osud.

Velký zájem o jeho služby projevuje Daniel Křetínský, vlastník pražské Sparty. Sám hráč se chce co nejlépe připravit na Euro 2016, což předpokládá herní praxi, jíž se mu v Arsenalu i v měsících, kdy byl zdravý, poslední dobou příliš nedostávalo.

Čtete rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Podpořte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

reklama