Za výtržnosti při derby padly pokuty. Sparta zaplatí dvojnásobek než Slavia

8. 10. 2015 17:56
Pražská Sparta musí zaplatit pokutu ve výši 80 00 korun za nehodné chování svých fanoušků během derby se Slavií. kola nejvyšší soutěži zaplatit polovinu. Sparťanští chuligáni se opakovaně dopustili výtržností ve druhém poločase. Ani vršovický klub neunikl trestu, jeho pokuta je poloviční.
Atmosféra byla bouřlivá před derby i během něj.
Atmosféra byla bouřlivá před derby i během něj. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila na dnešním zasedání Spartě Praha pokutu 80 tisíc korun za výtržnosti hostujících fanoušků v ligovém derby na Slavii. Vršovický klub musí za události v utkání 8. kola nejvyšší soutěži zaplatit polovinu.

Sparťanští chuligáni se opakovaně dopustili výtržností ve druhém poločase. Po necelé hodině hry musel domácí Tomáš Jablonský zahrávat rohový kop ve krytu slunečníků pracovníků bezpečnostní služby, protože příznivci hostů na něj házeli odpadky a dělbuchy.

V závěru potom letenští fanoušci svým chováním zápas na několik minut přerušili a přibrzdili Spartu při snaze o závěrečný nápor. Favorit překvapivě prohrál 0:1 a utrpěl první porážku v této ligové sezoně.