reklama

Zabere Slavia v Jablonci? Hloušek: Zápas bude mít náboj

Adam Hloušek Adam Hloušek autor: Ludvík Hradilek
Adam Hloušek přestoupil v létě z Jablonce do Slavie

Praha - Podzimní část fotbalové Gambrinus ligy pomalu spěje ke svému konci - zbývá již odehrát jen dvě kola. Přestože titul půlmistra drží s jistým náskokem Teplice, bude se v listopadu ještě na co těšit.

Velká pozornost bude například během tohoto víkendu poutána do Jablonce, kde dosud druhý celek letošního ročníku vyzve mistrovskou Slavii. A ta má o co hrát.

Její fanoušci pomalu vyhlížejí každý další zápas jako zlomový. Kdysi suverénní lídr totiž nevyhrál (včetně pohárového zaváhání s Karvinou) čtyřikrát v řadě a klesl v tabulce až na sedmé místo.

Čtěte také: Jarolím po trapasu Slavie: Jsme jaloví. Chybí střelec

Tato neuspokojivá bilance dostala pod tlak i kouče Karla Jarolíma, který již byl některými příznivci vyzván k rezignaci. Vedení pražskému klubu za ním však stále stojí.

Specifický zápas ale čeká tuto sobotu i jeho svěřence Adama Hlouška. Ten totiž ještě v loňské sezoně působil právě v Jablonci, odkud pak v létě odešel za částku přesahující 25 milionů korun.

"Zápas bude mít pro mě samozřejmě velký náboj. Těším se tam na známé lidi, na stadion i na kluky, že si proti nim zase zahraji," říká na oficiálních stránkách Slavie Hloušek.

"Mají to dobře poskládané, bylo to tak už na jaře, ale teď se ještě víc mužstvo seskupilo, navíc přišel Pavel Drsek, který to tam zkvalitnil. Jejich styl je založený na hře po stranách, mají nebezpečné centry do vápna," všiml si hbitý forvard.

Nic jsem se od pana Komňackého nedozvěděl, směje se

I když se Slavia poslední dobou trápí, vysloužil si Hloušek díky svým výkonům pozvánku do reprezentace. V závěru letošní kvalifikace si dokonce zahrál na posledních pár minut proti Severnímu Irsku a nechyběl ani ve Spojených arabských emirátech.

A tam se znovu setkal s trenérem Jablonce Františkem Komňackým, který zastává v národním týmu roli asistenta.

"Bylo znát, že se ten zápas blíží, nebylo to ani tak hecování, jako spíše oťukávání. Pokoušeli jsme se vyzvídat oba, ale výsledek byl takový, že nikdo z nás stejně nic neprozradil," usmál se.

"Samozřejmě pan Komňacký dá svým svěřencům nějaké pokyny, ale my musíme hrát tak, abychom konečně vyhráli," doplňuje.

Zápas bude jistě sledovat i útočníkův otec, který navíc trénuje rezervní tým Jablonce.

"Doufám, že bude fandit mému úspěchu. Ale raději už nebudu nic říkat, abych mu v Jablonci ještě neudělal nějaké problémy," zažertoval na závěr.

Nicméně v utkání dojde ještě k jinému rodinnému souboji. V dresu Severočechů se totiž objeví na hřišti proti svému bývalému týmu záložník Marek Jarolím (synovec kouče Slavie Karla Jarolíma).

reklama