reklama

Zabiják s dětskou tváří Chramosta: Nepopsatelný pocit!

Chramosta se raduje z rozhodujícího gólu společně s kapitánem Dočkalem. Chramosta se raduje z rozhodujícího gólu společně s kapitánem Dočkalem. autor: Reuters
Kouči Dovalilovi dokonale vyšlo střídání

Viborg - Na hřišti byl šest minut, když se přesně k němu odrazil míč. V pokutovém území nezazmatkoval, poslal balon do sítě, okamžitě ze sebe strhl dres a v euforii si vychutnával nejkrásnější chvíle kariéry.

"Je to krásné, nepopsatelné, prostě úžasné. Jsem prostě v euforii. Pořád to mám před očima, jak na mě všichni naskákali. Kvůli takovým chvílím člověk dělá fotbal," líčil po zápase dojatý a nadšený útočník Jan Chramosta.

Právě on svým gólem v 89. minutě duelu proti Anglii rozhodl o postupu českých fotbalistů do 21 let do semifinále evropského šampionátu. Poté ještě naservíroval míč Pekhartovi před prázdnou branku a Češi anglický tým porazili 2:1.

Čtěte také:
Lvíčata v euforii. Postup trefil Chramosta v 89. minutě
ŽIVĚ Česko porazilo Anglii a postoupilo do semifinále Eura
Nevídané! Na ME ´21´ stačily k postupu pouhé tři body

Chramosta ostříleným ostrovním bijcům ukázal, že není radno podceňovat jeho dětskou tvář a drobnou postavu. Potvrdil, že má instinkt střeleckého zabijáka.

"Ani nevím, co mi běželo hlavou. Spíš to bylo takové zatmění mozku, prostě black out," popisoval Chramosta.

ME 21: Česko - Anglie (Morávek, Jones) Jan Morávek a Phil Jones. Foto: Reuters

"Pořád jsem věřil, že to dokážeme zvrátit. Fakt. Naděje umírá poslední. Já jsem jen stál na správném místě, nějak to ke mně propadlo a jen jsem to dokopl do brány. Trochu na náhodu," dodal mladoboleslavský hráč, který v 58 zápasech nejvyšší soutěže nastřílel 18 gólů.

Byl nadšený z toho, jak se vyplnila předpověď hráčů jednadvacítky. Ti mu dnes prorokovali, že Anglii vstřelí branku. "Kluci říkali: Chrame, ty dneska dáš gól. A já jim říkal, že to fakt udělám," popisoval se smíchem Chramosta.

I když je dnes českým spasitelem, nepočítá s tím, že by jej jeho dnešní počin katapultoval do základní sestavy. "Jel jsem tady s tím, že budu spíš žolík. Věděl jsem, že moje chvíle přijde ve chvílích jako dneska. Tak to asi zůstane i dál," dodal Chramosta.

Chramostovu roli ocenil také kouč Jakub Dovalil, který útočníka poslal na hřiště v 83. minutě společně s Tomášem Pekhartem. Střídání se českému týmu vyplatila stoprocentně.

"Potvrdilo se, že lavičku máme silnou. Už před zápasem jsem si říkal, že bych mohl nasadit Honzu Chramostu, který v takových situacích umí chodit. Podobnou roli plnil i v Egyptě na mistrovství světa dvacítek, tam také rozhodl náš třetí zápas," uvedl Dovalil.

"Honza poctivě trénoval a připravoval se, potvrdil svoji kvalitu. Dnes svoji roli splnil," chválil Chramostu, který připravil i druhý gól pro Pekharta. "Přitom z lavičky jsme ho vytáhli, aniž by to čekal. Možná bylo lepší, že nad tím nemusel přemýšlet," usmíval se Dovalil.

V závěru utkání s ním u lavičkou cloumaly emoce, ale pár minut po utkání už vypadal, že je nad věcí. "Fotbal takové zvraty prostě přináší. Ale nevzpomínám si, že bych podobný zápas někdy koučoval. Dneska bylo štěstí na naší straně, příště vystřídáme třeba špatně a bude to jiné," uvedl Dovalil. Zatím prý vůbec nepřemýšlí nad semifinálovým zápasem se Švýcarskem, který je na programu ve středu v Herningu.

reklama