reklama

Baník zachránil licenci tři minuty před vypršením termínu

Fanoušci Baníku Ostrava. Fanoušci Baníku Ostrava. autor: Dalibor Sosna
Fotbalový Baník Ostrava dostal od licenčního tribunálu licenci na dalšífotbalovou sezonu.

Praha - Baník Ostrava uspěl s odvoláním proti neudělení profesionální licence potřebné k účasti v první fotbalové lize.

Čtyřnásobný mistr tak v případě udržení v nejvyšší soutěži bude moci hrát příští ročník. Dnes o tom rozhodl licenční tribunál FAČR.

"U zeleného stolu jsme svůj boj o prvoligovou licenci zvládli, teď je na hráčích, aby prvoligovou příslušnost uhájili na zeleném trávníku," řekla tisková mluvčí Baníku Eva Šimčíková.

Baník byl jediným prvoligovým účastníkem, který kvůli dlouhodobým ekonomickým problémům nezískal licenci v řádném řízení. Klub s odvoláním ke druhé instanci musel vyčkat až do mimořádného zastupitelstva města Ostravy, které v pondělí odsouhlasilo nákup nemovitostí na Bazalech za 114 milionů korun.

Z nich chce slezský klub umořit hlavní část pohledávek po dřívějším majiteli Tomáši Peterovi, celkové dluhy činí kolem 170 milionů korun. Město odkupem stadionu zachránilo klub od insolvence a bankrotu.

Závazky po lhůtě splatnosti vůči jiným klubům, hráčům, zaměstnancům či daňovým orgánům byly jedním z hlavních důvodů, proč Baník licenci nedostal. Zástupci ostravského celku v odvolání informovali o svých dohodách s věřiteli.

"Chceme poděkovat všem věřitelům, kteří s námi uzavřeli dohody v takto šibeničním termínu. Poslední požadovaný podpis dohody s věřitelem FC Vysočina Jihlava jsme obdrželi mailem tři minuty před desátou hodinou," prohlásil předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík.

reklama