reklama

Záchranu Baníku Ostrava bude prošetřovat ministerstvo vnitra

Hráči Baníku před zápasem s Jihlavou. Do dálky se dívá Milan Baroš Hráči Baníku před zápasem s Jihlavou. Do dálky se dívá Milan Baroš autor: Dalibor Sosna
Část zastupitelů nesouhlasí s tím, aby město odkoupilo od soukromých majitelů klubu za 114 milionů korun stadion na Bazalech, a chystají se usnesení z minulého týdne právně právně napadnout.

Ostrava - Záchrana ostravského fotbalového Baníku před bankrotem, kterou minulý týden odsouhlasili ostravští zastupitelé, se ještě může zkomplikovat. Část zastupitelů nesouhlasí s tím, aby město odkoupilo od soukromých majitelů klubu za 114 milionů korun stadion na Bazalech, a chystají se usnesení z minulého týdne právně právně napadnout, napsal jako první deník Insider.

"V zastoupení několika ostravských zastupitelů se chystám podat na ministerstvo vnitra podnět k prošetření průběhu jednání zastupitelstva, které o koupi stadionu minulý týden rozhodovalo. Je totiž pravděpodobné, že byl porušen ústavní pořádek a zákony České republiky," cituje deník Insider ostravského právníka Petra Langera.

Zpochyběná cena

Iniciátoři stížnosti chtějí zatím zůstat v anonymitě. Stížnost, jejíž návrh má Insider k dispozici, se opírá o skutečnost, že zastupitelé o pomoci Baníku minulý týden hlasovali opakovaně, přičemž při prvním hlasování návrh na odkoupení stadionu neprošel.  Iniciátoři stížnosti také pochybují o tom, že město za stadion zaplatí férovou tržní cenu.

Primátor Petr Kajnar rozhodnutí zastupitelů hájí. Prodejní cenu podle něj potvrdily dva znalecké posudky. „Jde o nejcennější značku, kterou Ostrava má. Navíc Baník představuje pro většinu zdejších lidí jeden z mála kvalitních druhů zábavy,“ řekl Kajnar.

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

reklama