Bayern se zachránil dramatickým obratem, Arsenal v Lize mistrů končí

Barcelona ani Bayern na zázraky nevěří. V Mnichově k němu ale bylo blízko
Podobnou radost si zažili i Lionel Messi s dalšími hráči Barcelony při postupovém vítězství 3:1 nad Arsenalem.
Ovšem cesta Bayernu za vítězstvím byla trnitá. Juventusu v Mnichově dokonale vyšel úvod. Už v páté minutě Pogba využil nedorozumění beka Alaby s gólmanem Neuerem a snadno trefil odkrytou branku.
Bayern v defenzivě dál chyboval a Juventus ve 28. minutě udeřil podruhé. Morata prošel z vlastní poloviny hřiště až do domácí šestnáctky, předložil míč Cuadradovi, který si položil obránce Lahma a zavěsil přesnou ranou.
V té chvíli i gólman italského klubu Gianluigi Buffon určitě věřil v pokračování naděje na zopakování loňské finálové účasti.
16. 3. 2016 22:46
Barcelona postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů poté, co po úvodním vítězství 2:0 porazila doma Arsenal znovu, tentokrát 3:1.

Barcelona/Mnichov - Nic překvapivého. Barcelona postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů poté, co po úvodním vítězství 2:0 porazila doma Arsenal znovu, tentokrát 3:1. (Zápas jsme sledovali živě ZDE). Mezi nejlepší osmičku soutěže pronikl i Bayern, který v Mnichově zdolal loňského finalistu Juventus Turín díky dvěma gólům v prodloužení 4:2. V základní hrací době skončil dramatický zápas opět 2:2, domácí vyrovnali až v nastaveném čase.

Arsenal, kterému chyběli zranění brankář Čech i záložník Rosický, se na Nou Campu snažil o aktivní začátek. První velkou šanci ale měl v 17. minutě domácí Messi, jenž zblízka ztroskotal na gólmanovi Ospinovi. Jeho zákrok na twitteru ocenil i Čech.

Už za minutu však zaváhání střelce obou branek z Londýna napravil Neymar a po Suárezově přihrávce za obranu otevřel přízemní ranou skóre. Před pauzou mohl vyrovnat bývalý hráč Katalánců Sánchez, ale v dobré pozici hlavičkoval mimo.

Do druhé půle vstoupil lépe Arsenal a v 51. minutě vyrovnal Elneny povedenou střelou pod břevno. Egyptský záložník se za "Kanonýry" prosadil poprvé od lednového příchodu z Basileje.

Barcelona v 65. minutě odpověděla ještě krásnějším gólem. Do Alvesova centru z pravé strany se v pokutovém území položil Suárez a dokonalým volejem trefil horní růžek. Pro uruguayského kanonýra to byl 43. zásah ve 42. soutěžním utkání této sezony.

Hosté se dál snažili a vytvářeli si šance. Nejprve Welbeck vystřelil do břevna a v závěru brankář Ter Stegen zlikvidoval Sánchezův přímý kop i dorážku střídajícího Girouda. Poslední slovo však měl v 88. minutě Messi, který Ospinu překonal obloučkem. Barcelona tak prodloužila rekordní sérii bez porážky na 38 soutěžních zápasů, londýnský tým skončil v osmifinále LM pošesté za sebou.

Bayern vydřel postup v prodloužení

Juventusu v Mnichově dokonale vyšel úvod. Už v páté minutě Pogba využil nedorozumění beka Alaby s gólmanem Neuerem a snadno trefil odkrytou branku. Bayern v defenzivě dál chyboval a Juventus ve 28. minutě udeřil podruhé. Morata prošel z vlastní poloviny hřiště až do domácí šestnáctky, předložil míč Cuadradovi, který si položil obránce Lahma a zavěsil přesnou ranou.

Krátce po změně stran mohl Morata definitivně poslat německého mistra ze hry, ale po dalším průniku obranou Neuera neprostřelil. V 73. minutě zápas zdramatizoval útočník Lewandowski, který si naskočil na Costův centr a hlavou poprvé překonal Buffona. Domácí pak v závěru předvedli obrovský tlak a Müller v první minutě nastavení další hlavičkou zařídil nastavení.

Jeho druhou část rozhodli dva náhradníci Bayernu. Nejprve ve 108. minutě vstřelil třetí gól Thiago po narážečce s Müllerem a za dvě minuty zvýšil z individuální akce Coman, jenž v Mnichově hostuje právě z Juventusu.

Vedle Barcelony a Bayernu, který vybojoval rekordní 15. účast ve čtvrtfinále, postoupily mezi nejlepších osm týmů také Atlético Madrid, Benfica Lisabon, Manchester City, Paris St. Germain, Real Madrid a Wolfsburg. Losování další fáze LM se uskuteční v pátek od 12 hodin ve švýcarském Nyonu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Arsenal FC 3:1 (1:0)
18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny. Rozhodčí: Karasev - Averjnanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Turan - Flamini, Gabriel, Sánchez, Giroud. Diváci: 76.092. První zápas: 2:0, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitič (77. Turan), Busquets, Iniesta (72. Roberto) - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Arsenal: Ospina - Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal - Flamini (45. Coquelin), Elneny - Iwobi (73. Giroud), Özil, Sánchez - Welbeck (73. Walcott). Trenér: Wenger.

Bayern Mnichov - Juventus Turín 2:2 (0:2), prodlužuje se
73. Lewandowski, 90.+1 Müller - 5. Pogba, 28. Cuadrado. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Kimmich, Vidal, Lewandowski - Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonucci, Cuadrado. Diváci: 70.000. První zápas: 2:2.

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Benatia (46. Bernat), Alaba - Vidal, Alonso (60. Coman) - Douglas Costa, Müller, Ribéry - Lewandowski. Trenér: Guardiola.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Cuadrado (89. Pereyra), Khedira (68. Sturaro), Hernanes, Pogba, Alex Sandro - Morata (72. Mandžukič). Trenér: Allegri.