Italská liga začala remízou Turína s Parmou

Aktualizováno 20. 6. 2020 23:47
V prvním utkání italské fotbalové ligy po pauze způsobené pandemií koronaviru remizoval FC Turín s Parmou 1:1. Serie A se znovu rozběhla po 103 dnech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

První gól po dlouhé přestávce vstřelil po rohu hlavou turínský Nicolas N'Koulou. Ještě v prvním poločase ale srovnal střelou z hranice vápna bývalý hráč pražské Sparty Juraj Kucka.

Turín mohl strhnout znovu vedení na svou stranu, ale útočník Andrea Belotti neproměnil ve 48. minutě penaltu. "Býci" tak alespoň přerušili sedmizápasovou sérii porážek.

Ve druhém dnešním zápase porazila Verona doma 2:1 Cagliari, ačkoliv hrála od 35. minuty bez vyloučeného Fabia Boriniho. V tu dobu už ale vedla zásluhou Samuela Di Carmina o dvě branky a hosté dokázali pouze snížit. V 70. minutě navíc viděl druhou žlutou kartu Luca Cigarini a závěr se dohrával v deseti na obou stranách.

Cagliari prodloužilo čekání na vítězství na 13 soutěžních utkání a v tomto kalendářním roce ještě nevyhrálo. Verona se ziskem tří bodů posunula na sedmé místo.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

FC Turín - Parma 1:1 (15. N'Koulou - 31. Kucka), Hellas Verona - Cagliari 2:1 (14. a 26. Di Carmine - 43. Simeone).

1. Juventus Turín 26 20 3 3 50:24 63
2. Lazio Řím 26 19 5 2 60:23 62
3. Inter Milán 25 16 6 3 49:24 54
4. Bergamo 25 14 6 5 70:34 48
5. AS Řím 26 13 6 7 51:35 45
6. Neapol 26 11 6 9 41:36 39
7. Hellas Verona 26 10 8 8 31:27 38
8. Parma 26 10 6 10 33:32 36