reklama

255 milionů a obránce k tomu. AC Milán prý už poslalo Udinese nabídku za Jankta

Jakub Jankto Jakub Jankto autor: Milan Kammermayer
Spekulace kolem přestupu Jakuba Jankta z Udine do AC Milán sílí. Podle Gazzetty dello Sport za něj Rossoneri nabízí obránce a deset milionů eur k tomu.

Praha - Už na jaře by mohl černočervený dres AC Milán obléknout záložník Jakub Jankto. Jednadvacetiletý český fotbalista se letos zabydlel v sestavě Udine a o jeho služby se stále hlasitěji ucházejí výrazně slavnější kluby, než je jeho současný zaměstnavatel.

V pátek Udine bodovalo v lize na hřišti Chieva, jediný gól týmu padl právě po Janktově akci. Odchovanec pražské Slavie vysunul přihrávkou z rohu velkého vápna spoluhráče Giuseppeho Pezzellu, jehož pas si srazil za vlastního gólmana Nenad Tomovič. Utkání skončilo 1:1, Jankto opět zaujal a média přišla o víkendu se zprávou o přesunu do Milána.

Slavný klub ze San Sira by chtěl Jankta na půlroční hostování do konce sezony s opcí na letní přestup. Udine si hráče cení na 25 milionů eur, Milán údajně nabízí 10 milionů eur (přibližně 255 milionů korun) a obránce Gustava Gomeze k tomu, píše deník Gazzetta dello Sport. Zájem o Jankta má AC už od léta.

Milán nutně potřebuje osvěžit sestavu. Mohutné letní posilování sice řádně provětralo klubový účet, na hřišti to ale příliš vidět není. Rossoneri jsou až na 11. místě, ovšem jen s dvoubodovou ztrátou na evropské poháry. Koncem listopadu vedení odvolalo trenéra Vincenza Montellu, kterého nahradil Gennaro Gattuso.

Udine je naopak klubem, který nakupuje mladé hráče z celého světa, dává jim prostor v sestavě, nechá je rozehrát v prestižní soutěži a pak je s výdělkem prodává dál. Jankto přišel v roce 2014 ze Slavie za 700 tisíc eur (přibližně 18 milionů korun), klubu ze severovýchodní Itálie by se tak transfer do Milána mnohonásobně vyplatil.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde
reklama