9:0. Leicester se neuvěřitelnou kanonádou postaral o rekord Premier League

25. 10. 2019 23:13
Fotbalisté Leicesteru se po drtivém vítězství 9:0 v Southamptonu posunuli v tabulce anglické ligy na druhé místo.
Hráči Leicesteru slaví jeden z devíti gólů v síti Southampton
Hráči Leicesteru slaví jeden z devíti gólů v síti Southampton | Foto: Reuters

Na vedoucí Liverpool ztrácejí svěřenci trenéra Brendana Rodgerse pět bodů. Pět branek vstřelili hosté už v prvním poločase, hattrickem se zaskvěli Ayoze Pérez a Jamie Vardy. Na hřišti soupeře v anglické lize ještě nikdo tak vysokým rozdílem nevyhrál.

V 10. minutě otevřel skóre z dorážky Ben Chilwell a pro Southampton tím začala desetiminutovka hrůzy, po které prohrával už 0:3 a na hřišti mu scházel vyloučený obránce Ryan Bertrand. V závěru poločasu pokořili domácí obranu ještě Pérez a Vardy.

Leicester ještě nikdy předtím nevyhrál páteční ligový zápas, ze sedmi utkání vytěžil jen dvě remízy. V Southamptonu ale nepolevil ani po poločase: Pérez završil hattrick už v 57. minutě a v nastavení se to podařilo také Vardymu, který proměnil penaltu.

Pérez nastřílel tři góly Southamptonu i na jaře, kdy ještě hrál za Newcastle. O devět branek naposledy skončil zápas Premier League v roce 1995, kdy Manchester United tímtéž poměrem doma deklasoval Ipswich.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Southampton - Leicester 0:9 (19., 39. a 57. Pérez, 45., 58. a 90.+4 z pen. Vardy, 10. Chilwell, 17. Tielemans, 85. Maddison).

1. Liverpool 9 8 1 0 21:7 25
2. Leicester 10 6 2 2 25:8 20
3. Manchester City 9 6 1 2 29:9 19
4. Chelsea 9 5 2 2 19:14 17
5. Arsenal 9 4 3 2 13:12 15
6. Crystal Palace 9 4 2 3 8:10 14
7. Tottenham 9 3 3 3 15:13 12
8. Burnley 9 3 3 3 12:11 12