reklama

A znovu do Rumunska. Uhrin převezme Medias, vydělá si 160 tisíc měsíčně plus bonusy

Dušan Uhrin mladší Dušan Uhrin mladší autor: Milan Kammermayer
Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší po nedávném konci na lavičce Dinama Bukurešť povede další rumunský celek Gaz Metan Medias.

Dvaapadesátiletý český kouč se s aktuálně šestým týmem první ligy dohodl podle tamních médií na roční smlouvě s roční opcí. Trénovat bude i českého záložníka v dresu Gaz Metanu Lukáše Droppu.

Uhrin povede už čtvrtý rumunský tým, v minulosti trénoval také Temešvár a Kluž. V Dinamu Bukurešť syn kouče českých vicemistrů Evropy z roku 1996 skončil v březnu před vypuknutím pandemie covidu-19.

V prvním duelu po koronavirové pauze ještě Uhrin podle rumunských médií Gaz Metan nepovede. Premiéru si odbude 20. června na půdě FCSB, bývalé Steauy Bukurešť. Před převzetím týmu musí absolvovat dva testy na covid-19.

Celek Medias z pátého místa po základní části postoupil do skupiny o titul pro šest nejlepších týmů rumunské ligy. Po dvou kolech nadstavby mu patří šestá příčka se ztrátou tří bodů na druhou pozici.

Podle rumunských médií Uhrin uzavřel smlouvu na rok s roční opcí, která se automaticky aktivuje, pokud v další sezoně s mužstvem projde do skupiny o titul.

Brát má údajně šest tisíc eur (160 tisíc korun) měsíčně plus bonusy, zatímco v Dinamu měl plat 10 tisíc (266 tisíc korun). Podle médií je součástí dohody i klauzule o tom, že bývalý kouč Plzně, Slavie Praha či Mladé Boleslavi může Gaz Metan kdykoliv opustit, když dostane lepší nabídku ze zahraničí.

Jeho asistentem má podle několika zdrojů být Petr Čuhel, který momentálně plní roli oficiálního hlavního trenéra Příbrami. Nový kouč posledního celku české ligy Pavel Horváth totiž ještě nemá dostudovanou profesionální licenci a může vystupovat jen jako asistent.

Mourinho dostane půl miliardy, ani tak není top. Takhle vydělávají trenéři v Anglii Mourinho dostane půl miliardy, ani tak není top. Takhle vydělávají trenéři v Anglii Prohlédněte zde
reklama