AC Milán porazil fotbalisty AS Řím gólem v 5. nastavené minutě

31. 8. 2018 22:47
Milán se dočkal v druhém utkání první výhry v sezoně, Řím má odehrané tři duely s bilancí 1-1-1.
Stadion San Siro před zápase AC Milán s AS Řím
Stadion San Siro před zápase AC Milán s AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán díky gólu v 5. nastavené minutě porazili v třetím kole italské ligy AS Řím 2:1. Za hosty hrál poprvé v sezoně celý zápas Patrik Schick, ale střelecky se neprosadil.

Utkání rozhodl krátce před závěrečným hvizdem Patrick Cutrone po krásné uličce letní posily Gonzala Higuaína. Milán se tak dočkal v druhém utkání první výhry v sezoně, Řím má odehrané tři duely s bilancí 1-1-1.

Domácí byli v prvním poločase šlágru jasně lepší a ve 40. minutě převahu brankově zúročil Franck Kessié. Římané využili k vyrovnání první velkou šanci v 59. minutě, kdy skákavou střelou z voleje skóroval Federico Fazio.

Krátce nato rozvlnil síť Higuaín, ale branka argentinského útočníka byla za pomoci videa odvolána kvůli ofsajdu. Stejně dopadl na druhé straně v 79. minutě francouzský mistr světa Steven Nzonzi, jehož gól nebyl uznán kvůli předchozímu hraní rukou. Zápas směřující k dělbě bodů rozhodl v 95. minutě dvacetiletý Cutrone.

AS Řím, jenž je jedním ze soupeřů Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů, odehrál zápas v sestavě: Olsen - Manolas, Fazio, Marcano (46. El Shaarawy) - Karsdorp (78. Santon), De Rossi, Nzonzi, Kolarov - Schick, Džeko, Pastore (68. Cristante).