AC Milán porazil Udine gólem ze sedmé minuty nastavení, Barák se zranil při rozcvičce

4. 11. 2018 23:00
Fotbalisté AC Milán v italské lize zvítězili na hřišti Udine 1:0 gólem kapitána Alessia Romagnoliho ze sedmé minuty nastavení.
Antonín Barák.
Antonín Barák. | Foto: Milan Kammermayer

"Rossoneri" v Serii A udrželi čisté konto poprvé od dubna a po 16 zápasech. Reprezentační záložník Antonín Barák se zranil při rozcvičce a Udine v utkání 11. kola nepomohl.

Hosté ve 35. minutě přišli o zraněného útočníka Gonzala Higuaína a jeho spoluhráči Patrick Cutrone a Suso neproměnili slibné příležitosti. V nastaveném čase ale střídající obránce Udine Bram Nuytinck dostal červenou kartu za faul na Samua Castilleja a hosté krátkou přesilovku využili.

Těsně před koncem skóroval stoper Romagnoli tvrdou střelou. Sudí nejprve branku neuznal, ale po poradě s videorozhodčím verdikt změnil. AC Milán po třetí výhře za sebou poskočil na čtvrté místo, Udine je v tabulce šestnácté.

Český záložník Ladislav Krejčí nastoupil v základní sestavě Boloni, která s Bergamem neudržela vedení a prohrála 1:2. Domácí Ibrahima Mbaye se trefil už ve třetí minutě, ale hráči Atalanty po pauze skóre otočili. V 57. minutě srovnal Gianluca Mancini a za necelou čtvrthodinku rozhodl náhradník Duván Zapata.

Lazio v Římě porazilo Spal 4:1, spravilo si chuť po pondělním debaklu 0:3 od Interu Milán a patří mu pátá příčka. Dva góly dal Ciro Immobile, trefili se také Danilo Cataldi a Marco Parolo, za hosty snížil Mirco Antenucci.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Lazio Řím - Spal Ferrara 4:1 (26. a 35. Immobile, 59. Cataldi, 70. Parolo - 28. Antenucci), Chievo - Sassuolo 0:2 (42. Di Francesco, 90.+4 vlastní Giaccherini), Parma - Frosinone 0:0, Sampdoria Janov - FC Turín 1:4 (65. Quagliarella - 12. a 43. z pen. Belotti, 56. Falque, 78. Izzo), Boloňa - Bergamo 1:2 (3. Mbaye - 57. Mancini, 70. Zapata), Udine - AC Milán 0:1 (90.+7 Romagnoli).