Barák viděl červenou. AC nečekaně ztratilo body s outsiderem

16. 12. 2020 23:29
Fotbalisté AC Milán nečekaně ztratili body proti předposlednímu Janovu po remíze 2:2. Na rozdíl jediného bodu se tak na lídra tabulky dotáhl městský rival Inter, jemuž zařídil výhru 1:0 nad Neapolí ve šlágru 12. kola Romelo Lukaku gólem z penalty.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: ČTK

Záložník Verony Antonín Barák duel proti Sampdorii (1:2) nedohrál, za faul dostal v nastaveném čase červenou kartu.

Mistrovský Juventus stejně jako AC jen remizoval. "Staré dámě" mohl zařídit výhru nad Bergamem Cristiano Ronaldo, v 61. minutě však neproměnil penaltu a zápas skončil smírně 1:1. Turínský klub sice ještě v Serii A v tomto ročníku neprohrál, už pošesté si se soupeřem rozdělil body.

Juventus se dostal do vedení na konci první půlhodiny, kdy se zpoza velkého vápna opřel do míče Federico Chiesa a trefil se do horního rohu. Stejnou parádu však na druhé straně předvedl v 57. minutě Remo Freuler, jehož dalekonosná rána se odrazila do branky od břevna. Vzápětí mohl vrátit Juventusu vedení Ronaldo, brankář Atalanty Pierluigi Gollini však jeho pokus chytil.

Barák byl vyloučen v 94. minutě za přišlápnutí nohy soupeři. Zápas nedohrál ani hostující záložník Jakub Jankto, jenž byl vystřídán čtvrt hodiny před koncem.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Juventus Turín - Bergamo 1:1 (29. Chiesa - 57. Freuler), FC Janov - AC Milán 2:2 (47. a 60. Destro - 52. Calabria, 83. Kalulu), Fiorentina - Sassuolo 1:1 (35. Vlahovič z pen. - 13. Traoré), Hellas Verona - Sampdoria Janov 1:2 (70. Zaccagni z pen. - 41. Ekdal, 54. Verre), Inter Milán - Neapol 1:0 (73. Lukaku z pen.), Parma - Cagliari 0:0, Spezia - Boloňa 2:2 (19. a 63. Nzola - 72. Dominguez, 90.+2 Barrow).

1. AC Milán 12 8 4 0 27:13 28
2. Inter Milán 12 8 3 1 30:15 27
3. Juventus Turín 12 6 6 0 24:10 24
4. Neapol 12 8 0 4 26:12 23
5. Sassuolo 12 6 5 1 22:13 23
6. AS Řím 11 6 3 2 24:16 21
7. Hellas Verona 12 5 4 3 16:11 19
8. Bergamo 11 5 3 3 22:17 18