AC Milán porazil AS, Bergamo prodloužilo vítěznou sérii výhrou v Udine

Aktualizováno 28. 6. 2020 23:56
Fotbalisté Bergama prodloužili vítěznou sérii v italské lize na šest zápasů, když v utkání 28. kola porazili Udine 3:2. Inter Milán otočil zápas s Parmou, která dohrávala v deseti, a vyhrál 2:1. Na sedmou příčku se dostal AC Milán po vítězství nad AS Řím 2:0. Tříbodový zisk si připsala také Neapol, která si poradila se Spalem Ferrara 3:1.
Fanoušek AC Milán.
Fanoušek AC Milán. | Foto: Reuters

Bergamo poslal do vedení v 9. minutě Duván Zapata, za Udine však do poločasu vyrovnal Kevin Lasagna. V druhé půli hostující Atalanta potvrdila roli nejlépe střílejícího mužstva soutěže, dvakrát se prosadil Luis Muriel. Lasagnova druhá branka v utkání na body domácím nestačila.

Bergamo překonalo svůj rekord v počtu vstřelených branek v Serii A. Na kontě mají svěřenci trenéra Gian Piera Gasperiniho 80 gólů, druhý nejlépe střílející tým soutěže Lazio dalo o 16 branek méně.

Parma překvapila favorizovaný Inter v 15. minutě, po přihrávce bývalého záložníka Sparty Juraje Kucky se s přispěním teče trefil Gervinho. Sudí udělil ve vyhroceném utkání osm žlutých karet a dvě červené, jednu z nich viděl domácí Kucka a jednu náhradní brankář hostů Tommaso Berni mimo hru. Inter vyrovnal až v 84. minutě, kdy hlavičkou po rohovém kopu skóroval Stefan de Vrij. Obrat dokonal tři minuty poté Alessandro Bastoni.

Úvodní branku AC v zápasu s AS Řím vstřelil až v 76. minutě Chorvat Ante Rebič, jenž dal již sedmý gól ze šestnácti, které Milán v tomto kalendářním roce v Serii A nastřílel. Tři body proti pátému týmu tabulky, který ve druhé půli ani jednou nevystřelil na branku, pojistil v závěru z penalty Hakan Calhanoglu.

Hektický první poločas utkání Neapole se Spalem ovládli domácí. V jejich dresu se trefil Dries Mertens s Josém Callejónem, další trefu Lorenza Insigneho odvolal videorozhodčí. Za Spal se prosadil Petagna. V druhé půli Neapol navýšila náskok díky Aminu Younesovi.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:0 (76. Rebič, 89. Calhanoglu z pen.), Neapol - Spal Ferrara 3:1 (4. Mertens, 36. Callejón, 78. Younes - 29. Petagna), Sampdoria Janov - Boloňa 1:2 (88. Bonazzoli - 70. Barrow z pen., 75. Orsolini), Sassuolo - Hellas Verona 3:3 (53. a 77. Boga, 90.+7 Rogerio - 51. Lazovič, 57. Stepiňski, 68. Pessina), Udine - Bergamo 2:3 (31. a 87. Lasagna - 71. a 79. Muriel, 9. Zapata), Parma - Inter Milán 1:2 (15. Gervinho - 84. De Vrij, 87. Bastoni).