reklama

Agent Raiola na Pogbově přestupu do United vydělal 27 milionů eur

Paul Pogba Paul Pogba autor: Reuters
Generální ředitel Juventusu Giuseppe Marotta odhalil podrobnosti letního přestupu Paula Pogby z turínského klubu do Manchesteru United.

Turín - Fotbalový agent Mino Raiola na letním rekordním přestupu záložníka Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United (105 milionů eur) vydělal 27 milionů eur (asi 730 milionů korun). Závratnou částku odhalil generální ředitel turínského klubu Giuseppe Marotta.

Třiadvacetiletý francouzský fotbalista a vicemistr Evropy se do Manchesteru vrátil po čtyřech úspěšných letech v Juventusu. Italský klub Pogbu tehdy koupil za pouhých 1,5 milionu eur.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

"Dostali jsme za něj 105 milionů eur (asi 2,8 miliardy korun). Plus je tam klauzule na dalších pět milionů, která se aktivuje, pokud s United podepíše novou smlouvu nebo bude prodán za více než za 50 milionů eur," řekl Marotta na setkání akcionářů italského klubu.

"Výsledkem je zisk 95 milionů eur, z něhož bude 27 milionů vyplaceno Minu Raiolovi a jeho společnosti. Čistý profit pro nás je tedy 72 milionů eur," doplnil generální ředitel Juventusu.

Podle něj bylo téměř nemožné Pogbu v Turíně udržet. "Chtěl přestoupit za každou cenu. Nebyla to pouze otázka peněz. Byli bychom sice schopni splnit jeho finanční požadavky, ale to by mohlo vyústit v nepokoje v kabině," doplnil Marotta.

Raiola patří k nejbohatším a nejvlivnějším agentům současnosti. Vedle Pogby mezi jeho klienty patří Zlatan Ibrahimovic nebo Mario Balotelli. Osmačtyřicetiletý Nizozemec narozený v Itálii v minulosti zastupoval také bývalého reprezentačního kapitána a současného viceprezidenta Juventusu Pavla Nedvěda.

reklama