Arsenal se zvedá. Pětkrát v řadě neprohrál, díky Aubameyangovi srazil Newcastle

18. 1. 2021 23:03
Fotbalisté Arsenalu v 19. kole anglické ligy zvítězili 3:0 nad Newcastlem a natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. Dva góly domácích, kteří se posunuli na desáté místo v tabulce, dal Pierre-Emerick Aubameyang. Newcastle prohrál potřetí za sebou a je patnáctý.
Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól Arsenalu proti Newcastlu vzhůru nohama.
Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól Arsenalu proti Newcastlu vzhůru nohama. | Foto: Reuters

Arsenal o vítězství rozhodl až po přestávce, když se v 50. minutě trefil Aubameyang a proti Newcastlu se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou. Na 2:0 zvýšil deset minut nato Saka a v 77. minutě na konečných 3:0 upravil pátým gólem v sezoně Aubameyang.

Arsenal neprohrál už pět zápasů a navíc počtvrté za sebou udržel čisté konto. Londýnský celek snížil ztrátu na pohárové příčky na šest bodů, ale většina jeho soupeřů má v neúplné tabulce odehráno minimálně o jedno utkání méně.