reklama

Arsenal kvůli úsporám vyhodil Gunnersaura. Populární maskot sloužil klubu 27 let

Oblíbený maskot Arsenalu Gunnersaurus slaví narozeniny. Klubu slouží 27 let Instagram/Gunnersaurus |  00:43
Jerry Quy, který od roku 1993 působil jako maskot Arsenalu Gunnersaurus, dostal výpověď. Klub jeho propuštění zdůvodnil nutností úspor a také covidovou pandemií, kvůli které není maskot na zápasech Gunners zapotřebí. Zprávu přinesl reportér sportovního webu The Athletic David Ornstein.

Arsenal už v létě oznámil, že kvůli celosvětové pandemii koronaviru covid-19 výrazně utrpěly jeho příjmy ze vstupného a souvisejících zápasových tržeb. V srpnu proto ohlásil, že identifikoval 55 zaměstnanců, které bude muset propustit. 

Jedním z těch, jejichž služeb se klub vzdal, je i Jerry Quy, který během utkání hrál roli Gunnersaura. Věrným fanouškem svého klubu přitom je už od roku 1963 a v minulosti kvůli zápasu Arsenalu oželel i svatbu svého bratra.

I když si Gunnersaurus během více než čtvrt století získal mezi fanoušky velkou popularitu a měl i množství aktivit mimo stadion, faktem je, že na Emirates Stadium stejně jako na další stadiony v Premier League kvůli pandemii už od března nesmí žádní diváci. Během pandemie tak musel pracovat z domova, což klub vyhodnotil jako zbytečné. 

View this post on Instagram

Waiting for 3pm.. ⏰ . #premierleague #COYG #arsenal

A post shared by Gunnersaurus (@officialgunnersaurus) on

Kolik liber propuštěním Quye Arsenal ušetří, není známo, alespoň podle fanoušků na Twitteru je ale zcela nepopiratelným faktem, že například nehrající Mesut Özil si vydělává 350 000 liber týdně a další dva hráči, konkrétně Willian a Pierre-Emerick Aubameyang, podepsali v úvodu sezony nový kontrakt s týdenní výplatou přesahující 200 000 liber. 

Arsenal už vyhlásil, že jakmile bude možnost diváky na stadion znovu vpustit, vrátí se i Gunnersaurus.

Termín, kdy se tak stane, je ale stále ve hvězdách. Kvůli druhé vlně koronaviru odložila britská vláda návrat fanoušků na stadiony na neurčito. Arsenal přitom není sám, kdo na neúčast diváků v ochozech tvrdě doplácí. 

Podle dva týdny starého prohlášení vedení soutěže Premier League v minulé sezoně utrpěla ztrátu 700 milionů liber (20,5 miliardy korun) a v současnosti přichází o 100 milionů liber (2,9 miliardy korun) měsíčně. 

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech Sport |  06:58
reklama